גלבאן מירר בבכי: "הפכתי למשוגע, אנחנו בפאניקה"

בצל העובדה שקיבל הוראה לעזוב את ישראל תוך שבועיים, אקס בני יהודה התייצב מול המיקרופונים: "הבנות לא ישנות מאז הגעת המשטרה, מצבי הכלכלי רע. למה זה קורה לי?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.19 - 13:00
תחילת כתבה

פדרו גלבאן הוא אחד השחקנים הזרים הגדולים ששיחקו בישראל, אבל יכול להיות שבקרוב הוא ייאלץ לעזוב אחרי עשור בארץ. הארגנטינאי ומשפחתו נדרשו לעזוב את ישראל על ידי רשות ההגירה, ובעקבות זאת הוא כינס מסיבת עיתונאים כדי לדבר על המצב.

"הגשנו בקשה להסדיר את מעמדם של פדרו ומשפחתו, כפי שהוגשה בקשה ע"י שחקנים רבים במעמדו", פתח את המסע"ת עו"ד תומר ורשה. "קיבלנו החלטת סירוב מצד משרד הפנים. הופתענו לגלות ששר הפנים לא היה זה שהחליט, בניגוד למקרים אחרים. ההחלטה ניתנה בזלזול ובחוסר רגישות, והראייה לכך היא שאין נימוקים לדחייה. לא הייתה התייחסות למשפחתו של פדרו. בוקולי, אובארוב, מגמדוב וסטודמאייר קיבלו מעמד ופדרו נדחה ללא נימוקים".

עו"ד ורשה הוסיף: "אנחנו מקווים שכבוד השר ייעתר לפניות. נגיש עתירה לעליון, נכון לכרגע הוא מגורש בעוד שבועיים. בכוונת רשות האוכלוסין לפעול במישור הפלילי נגד הפועל תל אביב, בני יהודה והפועל מרמורק. שהעסיקו אותו ללא אישור עבודה ופדרו התבקש לתת עדות. פדרו פתח אתר למימון המונים, כדי להשיג את התרומות ולהילחם על עתידו".

פמלה גלבאן, אשתו של פדרו, מיררה בבכי ואמרה: "אני לחוצה מאוד, אני רוצה להודות לכל התומכים. אין לי כוח לסיטואציה הזאת, אני רואה את בנותי עצובות וגם אני. אני מפחדת מהמשטרה, מפחדת שיידפקו לי בדלת באמצע הלילה. אני נמצאת במהלך היום לבד בבית וחוששת ממה שיעשו לנו. אני אוהבת את ישראל, אבל אין לי כוחות".

פדרו גלבאן עצמו אמר: "הרבה מאוד זמן שאשתי לא דיברה, היה לה הרבה מה להגיד. אני לא כועס על אף אחד,אני יודע שאנשים רוצים לסייע לי, אבל הפכתי לעצבני ומשוגע. הבנות שלי לא ישנות מאז שהמשטרה הגיעה הביתה. כולנו בפאניקה. מצבי הפיננסי לא טוב, הפסדתי עונה וחצי בגלל הויזה. מה ההבדל בין השחקנים האחרים וביני? הילדים שלי לא מכירים שום דבר אחר מלבד ישראל".

עם דמעות בעיניו פדרו המשיך והוסיף: "לא הרגתי אף אחד, תמיד עשיתי את המיטב. הלכתי לבתי חולים, שימחתי אוהדים ולעולם לא ביקשתי כלום. תנו לי הזדמנות לחיות היכן שילדיי רוצים לחיות. אני רוצה לעבוד, להרוויח כסף כמו כולם. ברחוב כולם אוהבים אותי, אך מצד שני ההחלטה היא שלילית. אני מודה לכולם, מקווה שבקרוב אקבל תשובה חיובית".

עו"ד ורשה הוסיף בסיום המסע"ת: "האחריות היא של הקבוצות להשגת היתר העסקה. רשות האוכלוסין התחילה לחקור ותגיש כתבי אישום. נבקש להוציא צו שאוסר על משרד הפנים לגרשו והוא יוכל לשמור על שגרת חיים".