חזיזה ואשכנזי למכבי חיפה, ולבלום וזנטי לבני יהודה

הירוקים יוסיפו גם חצי מיליון דולר דולר על הקשרים. מאיר האריך חוזה

מוטי פשכצקי ותומר לוי  17.06.19 - 12:30

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מכבי חיפה בדרך להשלמת טרייד מסקרן שינחית לשורותיה את שני כוכבי בני יהודה בעונה החולפת: דולב חזיזה ויובל אשכנזי. לפי המתווה המתגבש, סגנית האלופה תעביר חצי מיליון דולר בנוסף לעמית זנטי ואיתן ולבלום, בעוד הזהובים יקבלו אחוזים ממכירה עתידית של שני השחקנים.

היום תתקיים ישיבת עמותה בבני יהודה, שלאחריה ייפגשו עוזי מור ואסף בן דב עם אנשי המועדון כדי לסגור את העסקה. רוב הפרטים כבר סגורים ונותר לסגור סופית גם מול השחקנים עצמם. הזהובים, אגב, יחתימו את ולבלום וזנטי על חוזה לארבע שנים ויקבלו 50 אחוזים מכרטיסם.

בינתיים, במכבי חיפה הודיעו על הארכת חוזהו של רז מאיר. למגן היתה אופציה בחוזהו הקודם, שמומשה על ידי המועדון והוחלט להחתים אותו על חוזה לשנתיים עם אופציה לעונה שלישית. לאחר החתימה על החוזה, אמר מאיר לאתר הרשמי של מכבי חיפה: "אין מאושר ממני לחתום על חוזה חדש עם קבוצה ומועדון שהם הבית בו גדלתי. כיף גדול שניתנה לי הזדמנות כזאת". גם שוער קבוצת הנוער, שריף כיוף, האריך את חוזהו וחתם ל-5 שנים.

קשרה הקמרוני של מכבי חיפה בעונה החולפת, ג'ורג' מנדז'ק, חזר לשולחן המו"מ לגבי העונה הקרובה. מנדז'ק שיעזוב את ספרטה פראג ללא תמורה אחרי שתבע את המועדון הצ'כי, יקבל בימים הקרובים את ההחלטה הרשמית. על פי כל התחזיות השחקן ישוחרר ללא תמורה, דבר שייקל עליו למצוא קבוצה בכירה ולקבל סכומי כסף גדולים יותר.

סוכנו של השחקן, גד כהן, אמר כי מנדז'ק מאוד התחבר למועדון ולקהל וכי הוא מקווה שהמו"מ לא יעלה על שרטון. בחיפה הודיעו כבר בסיום הליגה, שאם הסכומים אותם דורשת ספרטה פראג יירדו משמעותית, יהיה על מה לדבר.

סוכן השחקנים דודו דהאן ייפגש בקרוב עם עוזי מור ואסף בן דב כדי לשוחח בנושא רמי גרשון. דהאן מייצג בין היתר גם את אופיר מרציאנו שהוצע למועדון. בינתיים ולמרות שסגר עקרונית בנס ציונה, עמרי גלזר ייצא למחנה האימונים.

בחדר הכושר, לפני היציאה לאימון הראשון, שוחח מרקו בלבול עם השחקנים אבל לא דיבר על מטרות בשלב זה. "ניכנס לאט לאט לעניינים ובמחנה כבר נגביר קצב" אמר המאמן. חיפה תצא לאוסטריה ומשם למחנה אימונים נוסף בהולנד לקראת המשחק הראשון באירופה.