צומת דרכים: איזו קבוצה הכי תתאים לטיבי?

חיפה, בית"ר או אולי חו"ל. המדריך לבלם שמחפש בית חדש

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  17.06.19 - 17:25
תחילת כתבה

אחרי 7 שנים במכבי תל אביב, איתן טיבי בדרך ליעד חדש. הבלם שהיה אחד מהשחקנים הכי משמעותיים בעשור האחרון של הצהובים יעבור לקבוצה אחרת, כשבגיל 31 הוא עדיין יכול להיות שחקן מאד משמעותי בליגה. אז לאן הוא עשוי לעבור? האופציות ברמת השכר אליהן התרגל הן לא רבות, אבל בהחלט מעניינות. מכבי נתניה, בני יהודה, הפועל ת"א והפועל חיפה עשויות להתעניין בו, אבל קשה לראות אותן משלמות לו את הסכומים שהוא היה רגיל אליהם. אז בחנו את הגדולות ברמת הכלכלית.

מכבי חיפה - המבוגר האחראי
יתרון: כנראה שיעקב שחר יכול לעמוד בשכרו של הבלם, שלא ייאלץ לקצץ באופן משמעותי. אחרי עזיבת אטיין ריינן והפרידה הצפויה מאליסון דוס סנטוס, הירוקים של מרקו בלבול, שרוצה להמשיך ולשחק במערך שלושת הבלמים, צריכים להתחזק בחוליה האחורית. איעד חבשי ועופרי ארד אמנם הרשימו אשתקד, אבל הם עדיין צעירים וזקוקים להכוונה, אותה איתן טיבי בהחלט יכול לתת.

במערך הזה, טיבי עשוי לקבל דקות משמעותיות וגם לקבל את תפקיד המבוגר האחראי, כך שמבחינה מקצועית ומבחינת שכר, הוא יוכל ליהנות מהקהל הגדול ומהתנאים של אחד מהמועדונים הגדולים בישראל. אז נכון, לא מעט שחקנים גדולים האמינו שהם אלו שיוציאו את מכבי חיפה לדרך חדשה, אבל בפועל הלכו לאחור יחד איתה. אולי עם טיבי זה יהיה אחרת.

בית"ר י-ם - שיתוף פעולה מחודש עם בן חיים
יתרון: גם כאן, הנושא הכלכלי לא אמור להוות בעיה, שכן הוא לא שם מכשול למשה חוגג עד כה. אחרי עזיבת טל כחילה, בבית"ר מחפשים בלם, ובבירה הוא ימצא את טל בן חיים, איתו שיתף פעולה במכבי ת"א. אז נכון, בשנה האחרון של בן חיים במכבי ת"א ההגנה יחד עם טיבי לא נראתה חדה כמו בשנות האליפות, אבל ההיכרות של שני הבלמים הוותיקים עשוי לעזור לפאזל המרתק של משה חוגג להתחבר לו.

הפועל ב"ש - מקרה ראדי כמשל
לא חסר לאדומים מבירת הנגב שחקנים במשבצת של איתן טיבי (מיגל ויטור, לואי טאהא וחאתם עבד אלחמיד), אבל החתמה של שחקן כמו זה ממכבי ת"א יכולה להיות משמעותית מוראלית. כמו שמהראן ראדי הביא עימו ניסיון וחיבר את הדרומיים, כך טיבי יוכל לייצב את ההגנה, שחוותה עונת שפל אשתקד. המקום בהרכב אמנם רחוק מלהיות מובטח, אבל מי אמר שתחרות זה דבר רע?

פרק ב' מעבר לים - אולי קפריסין?
ב-2010-2011 ניסה טיבי את מזלו בשרלרואה, ואולי דווקא עכשיו לפני סיום הקריירה וכשהוא שחקן חופשי, זה יכול להיות זמן להרפתקה נוספת. חוויה אישית ומשפחתית לצד היכרות עם סוג כדורגל אחר יכול להיות מרתק, אבל גם כאן האופציות די מוגבלות. בקפריסין רק קבוצות גדולות כמו אפואל ניקוסיה או אנורתוזיס יוכלו לעמוד בשכרו, כשבבלגיה לא ששים לצרף שחקנים ותיקים מישראל. בכל מקרה, מבחינה מקצועית דווקא הניסיון שצבר במכבי ת"א במסגרת האירופית והמהירות שעדיין נותרה לו, בהחלט יכולה להפוך אותו לאטרקטיבי.

ענו על הסקר >>>