הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאניוטיס ייעדר ממחנה האימון של מכבי ת"א

השוער טרם התיר את חוזהו באולימפיאקוס ויצטרף לסגל באיחור. הצהובים עשויים לפנות לרוקאביצה

תומר לוי
תומר לוי  18.06.19 - 22:11

כאב ראש למכבי תל אביב. שוער הרכש היווני, אנדראס יאניוטיס, יחמיץ את מחנה האימון הראשון של הקבוצה בהולנד מאחר שעדיין לא הצליח להתיר את חוזהו באולימפיאקוס, שמסתיים רק בסוף החודש.

מבחינה חוזית, יאניוטיס נחשב לשחקן של הקבוצה מפיראוס עד ל-30 ביוני ורק לאחר מכן יהיה רשאי להצטרף להכנות של האלופה הישראלית לעונה החדשה. השוער קיווה להגיע להסדר עם ראשי אולימפיאקוס, כך שיתאפשר לו להצטרף באופן מיידי לאימוני מכבי תל אביב, אבל ללא הצלחה.

במקביל, ניקיטה רוקביצה, שיסיים את חוזהו במכבי חיפה בסוף החודש, גורר עניין בקרב מספר קבוצות וכעת, גם מכבי תל אביב עוקבת אחרי ההתפתחויות. במידה שהשחקן לא יחתום בשורות הירוקים והאלופה תתקשה להנחית חלוץ זר, היא בהחלט עשויה לנסות ולצרף אותו. הוא יוכל להוסיף מהירות לסגל של ולדימיר איביץ' וגם לשחק באגף ובחוד.

נכון לעכשיו, נראה שז'איר אמאדור יישאר במכבי ת"א. סרגוסה לא יכולה לשלם פיצוי לאלופה על שחרורו בעוד איביץ' אוהב מאוד את הבלם ולא מוכן לוותר עליו. כפי שכבר פורסם, לא מדובר בשיקול כלכלי שלו שהרי בכל מקרה היה משתכר פחות בסרגוסה מאשר בשורות הצהובים.

מלבד זאת, ישנה במכבי ת"א אופטימיות גדולה בנוגע להישארותו של דור פרץ. הקשר, שגדל במחלקת הנוער של המועדון ושיחק בבוגרת חמש שנים, אמור לחתום על חוזה חדש ומשודרג. לגבי אלי דסה, בשורות האלופה מקווים שבסוף יחתום וימשיך גם הוא בצהוב.

דור מיכה סיפר שאיתן טיבי יעזוב את מכבי ת"א, אבל כרגע אין בארץ קבוצה שיכולה לשלם לו את הסכומים אותם הוא מבקש -  כ-400 אלף יורו לעונה. בשל כך, הבלם עשוי לצאת לחו"ל וכרגע מעורר עניין בקרב קבוצות בקפריסין.

בינתיים, מכבי ת"א הודיעה שהקשרים בר כהן, נדב נידם ועידו שחר האריכו את חוזיהם. השלושה גדלו במועדון ושיחקו בעונה החולפת בקבוצת הנוער. המנכ"ל בן מנספורד אמר לאתר הרשמי: "כולם במועדון מאושרים כי שלושה מהשחקנים הצעירים הטובים בישראל חתמו היום על חוזים חדשים במכבי. בעונה שעברה ראינו מה התוצאות שניתן להגיע אליהן עם שילובם של שחקני הבית שגדלו אצלנו".