"פוגע ומאכזב": בנאדו פוטר מאימון הנוער של חיפה

אגדת העבר קיבל הודעת פרידה מהמועדון הירוק: "נדהמתי. זה מעציב אותי מאוד. נתתי את כולי והרגשתי שליחות מיוחדת, אבל לא הצלחתי להשלים את המשימה". בני לם יחליפו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.06.19 - 17:14

תגיות: אריק בנאדו

תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון של מכבי חיפה על מכבי נתניה במחזור האחרון לעונת 2018/19

זעזוע במכבי חיפה: אחרי עונה אחת בלבד, אחד משחקני העבר הכי מזוהים עם המועדון, אריק בנאדו, פוטר מתפקידו. מאמן הנוער של הירוקים הוביל את הקבוצה למקום התשיעי אשתקד וכעת עם מינויו של המנהל הספורטיבי החדש, לואיס מתיאו, הוחלט לסיים את תפקידו. בנאדו נשמע מאוכזב במיוחד מהדרך שבה נעשתה הפרידה שלו מהמועדון, שהודיע לו באופן חד צדדי ופוגעני לטענתו, על סיום דרכו.

בנאדו עצמו הגיב לפיטורים: "הבוקר נדהמתי לקבל הודעה מהנהלת מועדון מכבי חיפה על פיטוריי מאימון קבוצת הנוער. ההודעה הפתיעה אותי מאוד, בעיקר על רקע העובדה שנקבע כבר תאריך פתיחת עונה ולאחר שהכנתי ועמלתי על התכניות המקצועיות לעונה שעתידה לבוא. מיותר לציין את החיבור הרגשי שלי למועדון וכמה הוא חשוב לי, לכן קשה לי מאוד עם החלטת המועדון. בפרט שהדבר נעשה לאחר עונה אחת בלבד כשחוזה הוא לשנתיים (על בסיס תנאי זה הסכמתי לחזור לקבוצת הנוער למרות הצעות רבות שהיו לי מקבוצות בוגרים)".

"זה לא סוד שהעונה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד", המשיך המאמן היוצא. "עזיבת אלאך באמצע העונה, קבלת החלטות מקצועיות טרם הגעתי לקבוצה וסגל צעיר באופן חריג לעומת יתר קבוצות הליגה. ולמרות זאת, נתתי את כל כולי לאורך כל העונה ועשיתי את המקסימום ויותר מכך. הרגשתי שליחות מיוחדת, לייצב ולטייב את מחלקת הנוער של המועדון המצויה בתקופה פחות טובה בהתאמה עם הקבוצה הבוגרת (לכך סיבות רבות שאדבר עליהן בעתיד). לצורך כך עבדתי ימים כלילות על מנת ליצור מכלול של תוכניות לשינוי ושיפור המחלקה וקבוצת הנוער בפרט".

"לצערי הרב תוכניות לחוד ומציאות לחוד", סיכם בנאדו. "לא הצלחתי להשלים את המשימה, ולא באשמתי. מעציב ומאכזב מאוד לגלות שמועדון שגדלתי בו, שיחקתי בו שנים רבות ויחד קטפנו מספר שיא של תארים, בחר להראות לי את הדרך החוצה באופן פוגע במיוחד. בהזדמנות זו רוצה להודות לכל השחקנים והצוות שעבד איתי וכמובן לכל הקהל הירוק".

התגובה של הירוקים לא איחרה לבוא: "מדובר בסיבה מקצועית בלבד. מועדון כדורגל מכבי חיפה מודה לאריק בנדו על תרומתו ומאחל לו בהצלחה".

בתוך כך, הירוקים לא המתינו יותר מידי זמן וכבר מינו מחליף לבנאדו. בני לם, שאימן וניהל מקצועית במשך 20 שנה במחלקות הנוער של מכבי נתניה ובית"ר טוברוק, קיבל את המפתחות ויאמן את קבוצת הנוער של המועדון. לם אמר לאחר החתימה: "אני מאוד מרוצה שהגעתי למועדון גדול כמו מכבי חיפה. נשב בימים הקרובים עם כל הצוות ונחליט על המטרות ועל הדרך. גידלתי אינספור שחקנים לכדורגל הישראלי ואני מקווה להמשיך לעשות זאת גם במכבי חיפה. אני מודה למועדון שנתן לי להיות מאמן קבוצת הנוער ומאמין שלא אאכזב אף אחד".