"ג'ראפי התרגש, הוא לא רגיל לשחק מול הרבה קהל"

בהפועל ת"א הגנו על השוער אחרי הטעות הקשה ב-2:1 לרעננה. אביטן יאיץ את החיפושים אחרי חלוץ זר ובמועדון מאמינים שאוראל דגני ישאר. קלאודמיר: "משחקים על האליפות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.07.19 - 07:04
תחילת כתבה

בהפועל תל אביב לא מתרגשים יותר מדי מההפסד אמש (שבת) להפועל רעננה 2:1 במסגרת המחזור הראשון בגביע הטוטו. ברור שאנשי המועדון היו מעדיפים לפתוח את עונת 2019/20 ברגל ימין, אך בסיום המשחק דיברו במועדון בעיקר על היכולת הטובה שהציגו בחלק נכבד מהמשחק.

האדומים שלטו במשחק והגיעו למצבים, דבר שעודד את ניסו אביטן, אך מצד שני, לא היו חדים מול השער, מה שיגרום אולי למאמן להאיץ עוד יותר את החיפושים אחר חלוץ. בתקופה האחרונה, אחרי שהאדומים הבינו שמייקל אולהה יגיע רק באוקטובר ויירשם בסגל בינואר, המאמן מחפש בקדחתנות חלוץ זר, וזו כרגע המטרה העליונה שלו: להנחית אחד ברמה גבוהה.

בשלב הזה, כאמור, אביטן מתמקד בחלוצים זרים, אבל לא שולל אופציה של ישראלי. אגב, עומר דמארי, שחזר לאחר חודשים ארוכים של היעדרות בעקבות פציעה בברך, אמנם לא מתלונן על כאבים ומרגיש טוב, אבל במועדון הודו: "ייקח לעומר זמן עד שיחזור להיות העומר שאנחנו רוצים שיהיה".

לגבי הטעויות של יואב ג'רפי בהופעת הבכורה שלו במועדון אמרו: "כנראה שהוא התרגש. הוא לא רגיל לשחק ככה עם כל הקהל ביציעים. הוא יודע שאסור לו לטעות ככה וברגע כזה צריך לחזק אותו. אם כבר לעשות טעויות אז לעשות אותן עכשיו".

ההתמקדות של המאמן במציאת חלוץ היא בעדיפות אפילו על פני בלם זאת למרות שיש חוסר ודאות סביב אוראל דגני, מכיוון שביקש שדרוג בשכרו. אביטן אמר בראיונות בסיום המשחק שמבחינתם הנושא סגור ושהקפטן, לו חוזה לשלוש שנים נוספות, יישאר.

מלבד זאת, בצוות המקצועי היו מרוצים מהתפקוד של מרווין פירסמן במרכז ההגנה ומזה של דני גרופר בעמדת המגן השמאלי. אביטן החל לבחון את ההצבות הללו עוד במחנה האימונים בפולין, ונכון להיום שוקל בחיוב להמשיך כך גם בליגה.

"אנחנו תמיד רוצים לנצח, לא חשוב באיזה מפעל, אבל צעד אחרי צעד, אנחנו רק בתחילת הדרך. יש לנו קבוצה טובה עם שחקנים טובים, אם נשחק ביחד נהיה חזקים", אמר קלאודמיר וכשנשאל מה המטרה של הפועל ת"א העונה הכריז: "אנחנו משחקים בשביל האליפות".

על כך ששיחק בבית"ר וכעת פותח עונה עם הפועל ת"א, אמר: "זה הכדורגל, אתה עובר קבוצות וצריך להיות מקצוען. אני מכבד את בית"ר, אבל הפועל ת"א זה המועדון שלי עכשיו, זו העבודה שלי, הבית, ובשבילו אני נותן את החיים שלי".