טיפול מיוחד: כמה רחוק בית"ר י-ם תגיע השנה?

שליימה הגיע לבית וגן ושמע מעלי מוחמד על המעבר לבירה, גילה מה יוסי בניון חושב על הסיכוי לתואר, מצא כישרון נוסף של אוחנה וגם חילק עצות אופנתיות. מתוך "מתחממים"

שלמה שרף
שלמה שרף  18.08.19 - 14:55
תחילת כתבה

אחרי לא מעט קיצים בהם התנהלה בחוסר ודאות, את העונה הנוכחית פותחת בית"ר ירושלים עם בעלים יציב ובעל כיסים עמוקים ושדרה ניהולית בה היה מתגאה כל מועדון בליגת העל. רגע לפני פתיחת העונה, ביקר שלמה שרף באימון של הקבוצה מהבירה, התרשם מההכנות וגם שמע מהמנהל המקצועי, יוסי בניון, על המטרות ("מאמין שאנחנו יכולים להתמודד בצמרת"). צפו בווידאו מתוך "מתחממים" בראש הידיעה.

  • 20:30: בית"ר ירושלים מול הפועל באר שבע בחצי גמר גביע הטוטו, ישיר ב-5SPORT

המאמן, רוני לוי, עבורו זאת קדנציה שלישית בבית"ר ירושלים אמר: "יש הבדלים גדולים בין התקופות. בשתיים הקודמות הגעתי ברגעים קשים שהקבוצה הייתה על הסף והייתה צריכה להילחם על החיים, עכשיו הסיטואציה אחרת. היו לי הצעות מקפריסין ורומניה והעדפתי את בית"ר. היה לי משהו אישי שהרגשתי שאני צריך לסגור".

המאמן התייחס גם לחלוקת העבודה עם המנהל המקצועי: "יוסי בניון? בתחילת הדרך במכבי חיפה הדברים הלכו קצת קשה ולא מצאנו את המסלול הנכון, אבל מהר מאוד הסתדרנו. כאן זה כבר משהו אחר, משחקן שלי, מחניך, היום הוא המנהל המקצועי. שיתוף הפעולה מצוין, הוא נותן לי את מרחב המחייה שהמאמן צריך, יש בינינו הבנה עיוורת ואני ממש מרוצה".

הבלם, טל בן חיים: "השחקן הכי טוב של מכבי נתניה הגיע לפה (עלי מוחמד), השחקן הכי טוב של חדרה הגיע לפה (פרדי פלומן), השחקן הכי טוב של קרית שמונה הגיע לפה (לוי גרסיה), זאת אומרת שהבעלים מכוון הכי גבוה".

הרכש הנוצץ של הקיץ, מיכאל אוחנה: "אני אוהד בית"ר מאז שאני ילד ועם המספר על הגב זה כבוד גדול. עברתי פציעה לא פשוטה בהפועל ב"ש, אבל זה פרק שהיה לי בחיים. עברתי אותו, עכשיו אני בבית"ר ירושלים מאושר ושמח".

דן איינבינדר הוסיף: "זה שונה מהעונה שעברה ואין ספק שנקודת הפתיחה הרבה יותר טובה. גם עם זה שיוסי בניון מונה למנהל המקצועי והגיע רוני לוי, יחד נוצר איזשהו חיבור טוב מההתחלה, וגם התוצאות בגביע הטוטו הוסיפו לביטחון. בכל שנותיי הייתי אחד השחקנים החשובים בכל קבוצה ששיחקתי".