עאבד עבר שימוע. "זה לא נעשה בתום לב"

בהפועל דורשים כי יגור במרכז. עורך דינו: "שימוע מלאכותי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.09.19 - 14:29
תחילת כתבה

בכל קיץ מספק הכדורגל הישראלי סאגה אחת (בדרך כלל יותר מאחת), שנמתחת על פני שבועות ארוכים והופכת מייגעת יותר ויותר עם הזמן. השנה, המאבק בין הפועל תל אביב לבין אחמד עאבד נכנס לקטגוריה הזאת, ואף אחד מהצדדים לא יוצא מרוצה.

והנה הפרק החדש בסאגה: אחמד עאבד זומן לשימוע על ידי המועדון, והסיבה מפתיעה - מקום מגוריו. לטענת האדומים, החלוץ הפר חוזה בכך שהוא לא מתגורר במרכז, כלומר קרוב יותר למתחם האימונים וכיוצא בזה. מנגד, מקורביו טוענים: "אחמד מעולם לא נדרש לגור במרכז, אין לו שום סעיף כזה בחוזה. הם מנסים לעשות הכל כדי להגיע איתו לבוררות".

עאבד הגיע לשימוע יחד עם עורך דינו אייל אברמוב, כאשר גם נציגי ארגון השחקנים ניר אלון ומשה מישאלוף הצטרפו. בסיום הדיון נקבע כי נציגיו של השחקן, בעזרת ארגון השחקנים, ישכרו עבורו דירה קרובה יותר למתחם. ואולם, המחלוקת נותרה אחרי שבהפועל ת"א דרשו כי עאבד יעבור עם כל משפחתו, כלומר עם אשתו ושני ילדיו, אבל לזה השחקן סירב. כרגע, לא ברור אם עאבד יחזור להתאמן בקבוצה.

"החוזה של השחקן מדבר בעד עצמו. הוא הוזמן לשימוע תחת טענה שהוא נוסע מרחק רב, אבל בחוזה כתוב שהוא גר בנצרת וכי צריכים לשלם לו דלקן וכביש 6", סיפר בסיום הדיון עורך דינו אייל אברמוב, "עאבד ביקש מספר פעמים למצוא פתרון דיור, אבל לשווא. זה שימוע מלאכותי. אנחנו מצרים על כך, זה קו פרשת המים, צריך לשים סוף לכל פרשת המנודים בכדורגל הישראלי. התנאי שהוא יעבור עם כל משפחתו למרכז הוא לא פרקטי ולא קבוע בחוזה, זה נשמע כמו תירוץ. אולי הפועל תפתיע אותנו ותחדול מהקו שנקטה בו עד עתה".

תקציר הפרקים הקודמים: בעקבות ההחלטה בהפועל כי עאבד יישב ביציע אם יישאר, הגיעה תגובה מסביבתו של השחקן; לטענת מקורבו של עאבד, המועדון הוא שאשם שעדיין אין לו קבוצה. "בהפועל מתנהגים כמו ילדים קטנים. הם מציעים משהו, אחמד מסכים ואז ברגע האחרון מתחרטים ומציעים משהו פחות טוב", אמר אותו מקורב.

בסביבת השחקן הסבירו כי תחילה הוצעו לו שתי אפשרויות: לקצץ 20 אחוזים משכרו ולהישאר או להשתחרר ולקבל פיצוי של כל החוזה לשנתיים (כ-360 אלף דולר); עאבד בחר באופציה השנייה, אבל אז - כך לטענת מקורביו - בהפועל הודיעו לו כי לא יקבל את מלוא חוזהו, אלא הוא יפוצה בסכום בלי מענק החתימה (שמרכיב כ-40 אחוזים מהחוזה), דהיינו כ-150 אלף דולר ולכך הוא סירב.  

כעת אומרים מקורביו כי עד שהחלוץ כבר השתכנע שכדאי לו לעזוב ולעבור להפועל חדרה, בהפועל תל אביב שוב לא מרוצים וטוענים כי ההצעה של החדרתים נמוכה מדי וכי הם צריכים להשלים יותר מדי כסף על מנת שהעסקה תצא לפועל (להשלים ל-180 אלף דולר, השכר בחוזהו).

במקביל, במועדון האדום כועסים על השחקן וטוענים כי התנהלותו אינה הוגנת, כך שנראה שהסאגה הזאת תעסיק אותנו לפחות עוד שבוע, ואולי עד היום האחרון לחלון ההעברות (18 בספטמבר).

בעניין אחר, סטפן ספירובסקי, שחתם בסוף השבוע על חוזה לשנתיים, נחת הלילה (בין רביעי לחמישי) והוא צפוי לערוך אימון בכורה הערב. במועדון ינסו להעביר את חוזהו של הקשר הצפון-מקדוני בבקרה ולרשום אותו כשחקן מן המניין במטרה שיהיה בסגל במשחק מול נס ציונה בשבת. פרנסיס קיימרה וירין פרץ הפצועים לא יכללו בסגל.

החלו המיונים לקבוצת הנשים
הפועל תל אביב השיקה באופן רשמי את פרויקט קבוצת הנשים של המועדון, שעתידה לפתוח את משחקיה בליגה הארצית שתחל באוקטובר הקרוב. בימים אלה נערכים ימי מיונים שבסופם יורכב הסגל אשר יכלול 25 שחקניות. את הקבוצה יאמן עומרי גרבאוי ואימון הפתיחה מתוכנן להתקיים ב-19.9 במתחם חודורוב. במקביל לקבוצה הבוגרת, המועדון מקים מחלקת נערות שתכלול קבוצות של ילדות ונערות מגיל 6 ומעלה, כאשר בהמשך תוקם אקדמיה לכדורגל בנות.  

הבעלים בועז תושב: "כמועדון ערכי ומוביל בכדורגל הישראלי, אני חושב שהקמת קבוצת נשים מהווה נדבך חשוב ומשמעותי, אך אנו לא מתכוונים לעצור כאן. התכנון הוא להקים מחלקת נערות ובהמשך אף אקדמיה לכדורגל נשים. הבנות הצעירות יקבלו אצלנו את כל הכלים להצליח - ויוכלו לשאוף להגיע לקבוצה הבוגרת. באופן אישי, אני גאה שהפרויקט יוצא לדרך בהפועל ומחכה כבר להגיע למשחקי הקבוצה".

מנהלת הפרויקט, מרב שמש, אמרה: "המטרה המרכזית שלנו היא לבנות קבוצת כדורגל נשים מקצוענית שתהיה חוד החנית לכדורגל הנשים במועדון ובישראל. השחקניות, שיבחרו בקפידה, יקבלו את התנאים האופטימליים על מנת להוביל אותה לליגת העל  ולתארים ומהצד השני יהוו דמויות מודל לחיקוי לשחקניות ושחקנים הצעירים של המועדון".