הקשר הפורטוגלי ז'וסווה צפוי לחתום בהפועל ב"ש

הקשר ההתקפי בן ה-28, שסיים חוזה באקהיסאר הטורקית, סיכם וצפוי לנחות בארץ ביום ראשון כדי לעבור בדיקות רפואיות. בנוסף, בכר רוצה להחתים חלוץ במקום קאריו ששוחרר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.09.19 - 08:35
תחילת כתבה

הפועל באר שבע קרובה מאוד להשלמת צירוף זר חדש: הקשר הפורטוגלי ז'וסווה סיכם את תנאיו וינחת בתחילת השבוע הבא לבדיקות רפואיות, אחריהן - אם כמובן יעבור אותן בהצלחה - יחתום על החוזה בבירת הנגב. מי שהמליץ לראשי המועדון לצרף את השחקן הוא הבלם הפורטוגלי מיגל ויטור. ללא קשר לז'וסווה, באר שבע צפויה לצרף גם חלוץ חדש לסגל, במקומו של חוסה אנחל קאריו ששוחרר לאחרונה.

ז'וסווה פישקיירה - הידוע יותר כפשוט ז'וסווה - הוא קשר התקפי בן 28, אשר סיים את חוזהו באקהיסאר הטורקית. בעבר שיחק גם בענקית הפורטוגלית פורטו (שיחק במדיה גם במסגרת ליגת האלופות) ובין השאר, לבש גם את החולצות של בראגה, בורסאספור וגלאטסראיי.

בעניין אחר, מיגל ויטור יצא בזול. הפועל באר שבע הודיעה לבלם, לפני האימון, שהיא החליטה לקנוס אותו ב-1,800 ש"ח בעקבות איחורו לחזור לארץ מחופשה. הסיבה לקנס הנמוך היא שמדובר בעבירת משמעת ראשונה, ושהבלם, שנחשב לאחד השחקנים הכי נעימים בחדר הלבשה ומנהיג אמיתי, הביע התנצלות כנה על המקרה.

ויטור יפתח כמובן במשחק החוץ בראשון נגד מ.ס אשדוד, כשההתלבטות של ברק בכר היא מי ישחק לצידו במרכז ההגנה, כשאתמול תורגל עמית ביטון על חשבון לואי טאהא. התלבטות נוספת של המאמן היא בקישור, מאחר שמרוהאן קבהא סובל מכאבים בברך, אך השלים אימון מלא. לבכר יש עוד צרות, שכן באימון נכנסו אחד בשני ברך בברך אורן ביטון ורמזי ספורי, שטוענים כעת ל"רגל עץ" ולכן לא השלימו אימון. מחר הם ינסו להתאמן, ולכן לא תורגל היום הרכב סופי לקרב בראשון.

בשל סיבות אישיות נעדר דוד קלטינס מהאימון אתמול ורק היום (שישי) או מחר כבר יגבש את ההרכב. בן ביטון השלים אימון מלא אחרי שסבל מרגישות במפשעה, וצפוי לחזור להרכב, בעוד חנן ממן יחזור לסגל אחרי שהחלים מפציעה.

ארנסטס שטקוס, שחזר אחרי התבוסה לפורטוגל 5:1 בליגת האומות, התקבל בחיוך ובקריאות 'רונאלדו' מצד שחקנים, שצחקו עם השוער הליטאי. שטקוס טען שהשער שספג באשמתו הישירה הייתה בין היתר כתוצאה מהמשטח הסינטטי הלא טוב.

בהפועל ב"ש אישרו את מועמדותו של שחקן אטרומיטוס, קלארק סיקולו, אבל טענו כי קבוצתו היוונית דרשה חצי מיליון ש"ח עבור השאלתו ולכן הנושא ירד מהפרק. המנכ"ל אסי רחמים ממשיך לנהל מו"מ כספי עם שחקן קדמי שעושה רושם וככל הנראה יצורף ברגע האחרון לפני תום מועד ההעברות ברביעי. "רק שבסוף לא יביאו שחקן ברגע האחרון מתוך לחץ והוא לא יתאים", אמרו מספר שחקנים בקבוצה.

בתוך כך, שוער קבוצת הנוער, זיו כהן חזר ממבחנים בראיו ואייקנו הספרדית. השוער לא חתם משום שב"ש דרשה להשאיר לעצמה 25 אחוזים מכרטיס השחקן שלו, בעוד שבספרד ישנם חוקים ברורים שכרטיס שחקן נוער צריך להיות כולו במועדון הספרדי ולא מחולק. כהן ינסה את מזלו בעונה הבאה ובינתיים ייצא עם קבוצת הנוער לבית מלון בטבריה, לקראת המשחק בדוחא מול בני סכנין.

רגע לפני הבחירות לכנסת, החליטו בבאר שבע לעשות בחירות משלהם. בחדר ההלבשה הוצב קלפי עם תיבת הצבעות ופתקים עליהם נרשמו האות הראשונה של השם הפרטי והאות הראשונה של שם המשפחה. על הפרק שאלה אחת: מי הוא השחקן המצחיק בקבוצה? על פי ההערכות הרוב הגדול בחר במאור מליקסון כשחלק קטן מהשחקנים נתן את קולו לשוער השלישי ובנו של המנכ"ל רז רחמים. תוצאות האמת יפורסמו בקרוב.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס; בן ביטון, מיגל ויטור, עמית ביטון (לואי טאהא), אורן ביטון; מרוהן קבהא, דוד קלטינס, עדן שמיר, רמזי ספורי; נייג'ל האסלביינק, ניב זריהן, בן שהר.