הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא לוקחים סיכון: תתוגבר האבטחה מול ביתו של בן דב

כ-30 אוהדי מכבי חיפה חדרו לחצר ביתו של המנכ"ל, שלא שהה במקום באותו זמן והוזעק על ידי בנו. סיינסברי ושועה זכו למחמאות אחרי ק"ש. שחקנים ניחמו את וילדסחוט בסיום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.09.19 - 07:02

הניצחון של מכבי חיפה על עירוני קריית שמונה הפך שולי בעקבות הידיעה על איומים נגד מנכ"ל המועדון אסף בן דב ומשפחתו מצד כ-30 אוהדים, שהגיעו לביתו בבנימינה ואף חדרו לחצרו ללא רשות. במשטרה החליטו להגביר את העירנות סביב ביתו של המנכ"ל ובימים הקרובים, כולל בסוף השבוע, יישלחו לשם ניידות לסיורים.

הבוקר (ראשון), התברר שבן דב בעצמו לא נכח באותה עת בבית, אלא היה זה בנו שהזעיק אותו. בן דב זיהה כמה אוהדים ובעקבות הזיהוי שלו בפני החוקרים עוכבו שישה מהם לחקירה. השישה, תושבי הצפון, כולם בגירים, הורחקו ממקום מגוריו ל-15 ימים, נאסר עליהם ליצור איתו קשר ל-30 ימים והם חויבו להגיע במחצית המשחקים של מכבי חיפה במשך חודש לתחנת המשטרה הקרובה לביתם כדי להירשם. יש לציין, שכל האוהדים שעוכבו לחקירה הם ללא עבר פלילי ולכן עושה רושם שהמשטרה לא יכולה לעשות יותר מדי בשלב זה, אך ההליך נגדם יימשך.

והיה גם כדורגל, שבסופו - לראשונה מאז עונת האליפות האחרונה לפני שמונה שנים - הצליחה חיפה לפתוח עונה עם 7 נקודות מ-9 אפשריות. אחרי מחצית ראשונה רעה, שבה נטע לביא, יובל אשכנזי וחבריהם בעיקר לא היו מספיק אגרסיביים ואיבדו כדורים, הירוקים עלו למחצית השנייה עם אנרגיה אחרת והיו הרבה יותר מסודרים, כמעט שלא איבדו כדורים ובעיקר שיחקו אגרסיבי והיו ראשונים לכל כדור. "קשה להבין למה אנחנו מתעוררים במחצית השנייה. זה מתסכל", אמרו השחקנים בסיום, "מצד שני, לא היה חסר שגם נסיים את המשחק הזה בלי ניצחון".

במועדון חילקו גם הם את המשחק לשניים ומשוכנעים שהיכולת הזו לא תספיק בשבוע הבא במשחק היוקרתי מול מכבי ת"א בבלומפילד. למחמאות זכו טרנט סיינסברי, שבמשחק הבכורה שלו הראה המון ביטחון, וירדן שועה, שרשם את משחקו הטוב ביותר העונה. "ירדן היה מעל כולם", אמר גורם במועדון, "הוא מסר, סייע להגנה וליהטט עם הכדור מתי שרק רצה". אפרופו המפגש עם האלופה, ניקיטה רוקאביצה, שהוחלף בשל מתיחה במפשעה, אמנם ייבדק, אבל סיפר כי לא מדובר בקרע והוא יהיה כשיר למכבי ת"א.

בתוך כך, לא כולם בחיפה חגגו את הניצחון. מי שנראו מדוכדכים אחרי המשחק הם ארנסט מאבוקה ויאניק וילדסחוט. הראשון לא הבין מדוע מרקו בלבול העדיף את רז מאיר על חשבונו בעמדת המגן הימני, דווקא במערך של שלושה בלמים, המועדף על הקמרוני שיכול לסייע יותר להתקפה. וילדחסוט ישב בחדר ההלבשה מכונס בעצמו כששחקנים רבים עברו לידו וחיבקו אותו. "הוא בחור מדהים ושחקן מצוין שמגיע לו לקבל צ'אנס", אמרו כמה מהם.  גם הקהל הירוק עודד דקות ארוכות את ההולנדי אחרי השריקה ואף דרש להכניסו על חשבונו של מוחמד עוואד, דבר שכאמור לא קרה.

בעניין אחר, מוחמד אבו פאני, שלא נכלל בסגל, לא נצפה באצטדיון, בעוד יתר השחקנים שלא התלבשו הגיעו. ההערכה היא שהקשר יעזוב השבוע להפועל חדרה. איקוום אוטין סירב לעבור לליגה הלאומית ויישאר הזר השישי, לפחות עד ינואר. שי בן דוד ביקש גם הוא לצאת בהשאלה וההערכה היא שיינתן לו האור הירוק. רמי גרשון, שנעדר בגלל פציעה, ישוב בתוך כמה שבועות, כשאחריו ישוב לאימונים מלאים גם סינטיהאו סלליך שעבר שיקום ארוך אחרי שקרע את הרצועה הצולבת בברכו.