לביא: "יודע מה המשמעות של המשחק לקהל"

דריכות בחיפה. בלבול: "ננסה לנצל את חולשות מכבי ת"א"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.09.19 - 17:40
תחילת כתבה

כשהיא במקום הראשון בטבלה ומחזיקה בהתקפה הפורה בליגה אחרי שלושה מחזורים, ישנן ציפיות רבות במכבי חיפה לקראת המשחק המרכזי ביום שבת מול מכבי תל אביב. אם הירוקים יוכלו לכבוש לראשונה העונה לרשתה של האלופה ולנצח, הם יפתחו פער של שלוש נקודות מהיריבה, דבר שספק ורבים האמינו בו לפני תחילת העונה. לקראת המפגש, החיפאים היום (רביעי) את מסיבת העיתונאים.

"גדלתי במכבי חיפה, אז יודע מה המשמעות עבור הקהל", אמר הקפטן נטע לביא. "המשחק הזה מאד חשוב לקהל ונעשה הכל כדי לנצח אותו. מכבי חיפה תמיד מצהירה שהיא רוצה לנצח בכל מגרש. אנחנו צריכים לעמוד בציפיות האלה. מה השתנה? אני לא יכול להגיד מה השתנה, אני יכול להגיד שחדר ההלבשה מאד מגובש וחדור מטרה. הצוות השתנה עובדתית, אבל לא יכול להצביע על משהו אחר".

"מסתכלים ממשחק למשחק ומנתחים כל אחד לגופו. אנחנו בתחילת הדרך ונראה לאן הליגה מובילה אותנו. לקחנו 7 מ-9 נקודות, אבל יודעים שיש מה לשפר להמשך השנה. אנחנו רק במחזור הרביעי, בואו נעבור סיבוב שלם כדי לראות מה קורה עם הקבוצות האחרות".

דבריו של המאמן מרקו בלבול: "זאת רק תחילת הליגה, מחזור רביעי בסך הכל, למיקום בטבלה אין כזאת השפעה. צריך לבוא בפוקוס ואסור ליפול כי יש להם שחקנים טובים שינצלו את הטעויות שלנו. אבל גם להם יש חסרונות ואנחנו נלמד לנצל אותן. סיום חלון ההעברות? לאורך כל הדרך אמרתי שאני שמח שיש לי סגל טוב בסיס מצוין וצעיר של שחקנים שעומדים בלחצים ובציפיות. אני סומך עליהם שיעשו את העבודה שלהם".

על המקרה עם אסף בן דב הוסיף המאמן: "ידעתי על המקרה רק בסיום המשחק, מקווה שדברים כאלה לא יחזרו על עצמם". לאחר מכן אמר: "כל משחק עבורנו אנחנו רוצים לנצח לא משנה מול מי. גם מול שטרסבורג עלינו כדי לנצח והובלנו עד ההרחקה של חבשי. אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו ולעבור משחק משחק. לעבוד קשה ביום יום כדי להתקדם, ואז גם יראו את זה בטבלה".