במכבי ת"א טוענים: "טעינו שלא הבאנו חלוץ זר ברמה"

היום שאחרי אצל האלופה: ביקורת על הקישור ("תקעו את המשחק") ועל ההתקפה ("אם לא נתעורר, יעלה בהפסדים"). דאגה במועדון מפציעותיהם של קנדיל, יאניוטיס ושרן ייני

תומר לוי
תומר לוי  25.09.19 - 06:20
תחילת כתבה

תואר ראשון נמחק מהלוח. זהו אמנם רק תואר אחד, ובוודאי לא החשוב ביותר מבין השלושה, אבל משחק ההפסד אמש (שלישי) 2:0 לבית"ר ירושלים בגמר גביע הטוטו האיר מחדש כמה מהבעיות היסודיות של מכבי תל אביב, ובראשה הבעיה ההתקפית: בשישה משחקים העונה, כולל חצי וגמר גביע הטוטו, הקבוצה של איביץ' הבקיעה חמישה שערים בלבד, מתוכם שניים עצמיים ואחד בפנדל.

"החלק ההתקפי פשוט לא נדבק", אמרו בקבוצה לאחר המשחק אמש, "אנחנו לא מייצרים מספיק מצבים ולא כובשים שערים. כרגע זה אמנם לא מפריע בליגה, אבל תואר אחד כבר הלך, ואם לא נתעורר זה יעלה גם בהפסדים". בין היתר, בקבוצה גם הביעו ביקורת על ההנהלה, שלא החתימה חלוץ זר. "זו היתה טעות לא להביא שחקן התקפה שישדרג אותנו. אולי ההצלחה בלבלה מישהו, אבל כיום חסר מאוד חלוץ כזה", אמרו חלק מהשחקנים.

מי שהיה אמור למלא את החלל בהתקפה, הוא איתי שכטר. החלוץ הוותיק התייצב אמש, והתייחס למשחק שעבר על האלופה. "זה אמנם התואר הפחות חשוב, אבל תמיד מאכזב להפסיד תואר. במועדון כמו מכבי תל אביב כל תואר הוא משמעותי. מועדון חזק נמדד ברגעים הקשים, ועכשיו אנחנו נעמוד למבחן, איך נתמודד עם הרגעים הפחות נעימים ועם האכזבה".  באשר למשחק מול בית"ר, החלוץ אמר: "איבדנו כדורים שאסור היה לנו לאבד. בית"ר ירושלים היא קבוצה שחיה מאנרגיות, וכשאתה מאבד כאלה כדורים, אתה מאבד ביטחון והקבוצה השנייה נכנסת למשחק. נסיק את המסקנות ונמשיך הלאה".

כמו כן, בקבוצה ביקרו גם את המשחק בקישור: הרבה איבודי כדור של דור פרץ ורוסלן ברסקי תקעו את המשחק, גם לאור הגמגום היחסי בהתקפה. חסרונו של דן גלזר הורגש במיוחד, בשל תחושת הסדר שהוא הצליח להעניק לקבוצה כאשר שיחק (הקשר הצעיר נכנס רק בדקה ה-77, במקומו של ברסקי). נקודת אור מבחינת אנשי מכבי ת"א היתה אילון אלמוג, שפתח בהרכב, הרשים במחצית הראשונה ונתן פייט טוב למגן שלו, אנטואן קונטה; כמו גם אלירן עטר, שנכנס לקראת הסיום והצליח לאיים על השער.

בהמשך, שכטר התייחס גם לפער בין העונה שעברה, והאליפות הדורסנית שלקחה מכבי, לבין העונה והקשיים איתה היא מתמודדת: "בעונה שעברה הרבה קבוצות ניסו לשחק נגדנו כדורגל, ונענשו. העונה קבוצות באות לשחק סגור יותר, לנסות לעקוץ במתפרצות, וגם אנחנו ללא ספק פחות טובים. אנחנו פחות טובים בקבלת ההחלטות, ואי אפשר להסתיר את זה. אבל אני מאמין במערכת, אנחנו נעבוד קשה ואין לי ספק שבהמשך נעלה על הדרך הנכונה".

ולצד הבעיות על המגרש, קיימות גם הבעיות הרפואיות: אנדראס יאניוטיס עדיין סובל מקרע קטן ברצועת קרסול, ואמור לחזור בעוד חודש ימים. בקבוצה בסה"כ מרוצים מדניאל טננבאום, אבל עשויים לחשוב מחדש על עמדת השוער בחודש ינואר, במידה והיווני לא יחזור לכשירות מלאה. גם מאור קנדיל ושרן ייני צפויים להיעדר עוד חודש לפחות. בשורות חיוביות עשויות להגיע מכיוונו של עומר אצילי, שתהליך השיקום שלו מתקדם משמעותית והוא עשוי לחזור בזמן הקרוב לאימונים מלאים.