קינדה: "אף מאמן לא דרש ממני את מה שרוני דורש"

הכובש המצטיין של בית"ר י-ם החמיא למאמנו, שיצא להגנת שלומי אזולאי: "בין שלושת החלוצים הטובים שאימנתי, שריקות הבוז הן לא לעניין". ומה לגבי מעמדו של טל בן חיים?

תומר לוי
תומר לוי  20.10.19 - 06:27
תחילת כתבה

זה לקח קצת זמן והיו הרבה מהמורות בדרך, אבל נראה שבית"ר ירושלים החדשה סוף סוף מתחילה להתחבר. אז נכון, הירושלמים עדיין רחוקים מהשלישייה בפסגה והיריבה שעמדה מולה אמש (שבת) היא נועלת הטבלה, אבל הניצחון על נס ציונה העלה לא מעט חיוכים על פרצופיהם של אנשי המועדון, בייחוד לאור העובדה שלראשונה העונה חיברה שני ניצחונות רצופים.

ולמרות זאת, החבורה מהבירה נשארת עם רגליים על הקרקע: "המבחן האמיתי יהיה בשבוע הבא נגד בני יהודה. בשבוע לאחר מכן גם נחזור לטדי והגיע הזמן שנכבוש גם שם שערים ונשיג ניצחונות. זה יעיד על המשך ההתקדמות. כך או כך, עושה רושם שהקבוצה מתחברת ומשחקת כדורגל טוב יותר משבוע לשבוע".

מי שקיבל את מירב המחמאות הוא גדי קינדה, שלקח חלק בחגיגת השערים ובכך הפך לכובש המצטיין של בית"ר עד כה. קינדה התייחס למערכת היחסים עם רוני לוי ולא שכח להחמיא למאמנו: "הוא דורש ממני המון ולוחץ עליי כל הזמן. אף מאמן לא דרש ממני כמו שרוני דורש, אני משתפר כל הזמן תחתיו".

שחקן נוסף שקיבל מחמאות הוא אנטואן קונטה. המגן חזר מפציעה לדקות ראשונות ועושה רושם שמנסים להחזיר אותו לעניינים, כאשר למשחק מול בני יהודה הוא צפוי להיות כשיר גם כן. קונטה אף כבש את שער הבכורה שלו בבית"ר ומבדיקה עולה כי המגן כבש שער בודד במהלך הקריירה, במדי קבוצת המילואים של ראן.

גם מקס גרצ'קין התייחס להתמודדות בסיומה: "היה לנו חשוב ליצור רצף ניצחונות, התכוננו לזה כל השבוע. עכשיו אנחנו מתמקדים בשבוע הבא. במסיבת העיתונאים לפני יומיים אמרתי שאנחנו מנסים ליצור בסיס מסוים, בשביל זה נצטרך לחבר ניצחון שלישי. אנחנו עובדים קשה כדי שזה יקרה. קל? נוכחנו לדעת שאין משחק קל בליגה הזו, אנחנו מתייחסים לכל משחק בשיא הרצינות. ראיתם את זה מהדקה הראשונה ואני מקווה שזה ימשיך לבוא לידי ביטוי בתוצאות".

על הפער מקבוצות הצמרת הוסיף המגן: "איבדנו נקודות ואנחנו עושים את מירב המאמצים כדי לסגור את הפער, אבל אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק. כרגע רק בני יהודה נמצאת בראש שלנו, המטרה היא להשיג שלוש נקודות. הבקעת שערים? אני שמח שהחברים שלי מבקיעים והקבוצה נראית טוב. אמשיך לעשות את העבודה שלי, אני מוותר על גולים".

ובזמן שהצוות המקצועי דאג לשמור על השחקנים דרוכים, הקהל הירושלמי המשיך בשלו, כששרק שריקות בוז לשלומי אזולאי בזמן שהוחלף. שחקנים בקבוצה לא הסתירו את האכזבה: "זה לא לעניין, שלומי הוא חלק מהקבוצה ואסור שזה יקרה. הוא שיחק טוב, המנהג הזה שהתפתח במשחקים האחרונים חייב להיפסק. למען האמת, הוא היה הכי טוב על המגרש".

גם רוני לוי לא אהב לשמוע את שריקות הבוז ואמר בסיום: "כשהוא בכושר, שלומי אזולאי אחד משלושת החלוצים הטובים בישראל. הוא מאוד איכותי ורק חזר מפציעה, הוא יתרום לנו רבות. שריקות הבוז הם לא לעניין".

בניגוד אליהם, יש מי שמעמדו פוחת משבוע לשבוע - טל בן חיים. נכון לרגע זה, נראה שלוי מעדיף את דיוגו ורדאסקה ואור זהבי בחלק האחורי, כאשר הבא אחריהם ברשימת ההעדפות של המאמן הוא דווקא קונטה. בכל מקרה, במועדון טוענים שמדובר בהחלטות דינאמיות והן יכולות להשתנות מספר פעמים במהלך עונה שלמה.