אנטמן שוחח עם ג'וש כהן. יפתח בשער?

בחיפה מחכים להחלטת בלבול לגבי השוער. 8,000 יגיעו לעודד מול כפ"ס במושבה?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.10.19 - 14:00
תחילת כתבה

בעוד צמד המוליכות, מכבי תל אביב והפועל באר שבע, ייפגשו ביניהן בבלומפילד ביום שני, מכבי חיפה תוכל להיצמד אליהן במספר הנקודות בשבת, זאת אם תנצח באצטדיון המושבה את הפועל כפר סבא. הירוקים, מאוכזבים בעקבות התיקו הביתי מול בני יהודה, יזכו לתמיכה רחבה ביציעים בפתח תקווה, וההערכה היא שלמעלה מ-8,000 אוהדים יגיעו ויעניקו אווירה ביתית, כמו בניצחון על נס ציונה באותו מגרש רק לפני שלושה שבועות. "איבוד נקודות מול כפ"ס לא בא בחשבון", אמר גורם במועדון.

שאלת השאלות בחיפה בימים אלה היא סביב גיא חיימוב. השוער תורגל באימון האחרון ועל פי חלק מהשחקנים, הנטייה של מרקו בלבול היא להמשיך להעניק לו את הקרדיט בין הקורות. עם זאת, במסיבת העיתונאים התחמק בלבול מלענות על השאלה לגבי השוער שיפתח בשבת. "שוער הוא לא כמו שחקן, הוא צריך לדעת אם הוא פותח או לא", אמרו במועדון.

גם אחרי האימון המסכם, נראה כי המאמן בלבול ומאמן השוערים גיורא אנטמן מתלבטים. אנטמן אגב, שוחח ארוכות עם ג'וש כהן, מה שמעלה את הסברה, שאולי בכל זאת שוער הרכש יפתח על חשבונו של חיימוב בשבת.

בתוך כך, האוהדים כבר הודיעו בפורומים השונים שיעודדו את חיימוב גם אם לא יפתח. לחבריו סיפר השוער כי קיבל תמיכה רחבה מאוהדים אחרי שספג בוז במשחק מול בני יהודה.

מי שעשוי לחזור להרכב בשבת, כך על פי האימון האחרון, הוא טרנט סיינסברי. במקרה שהאוסטרלי יפתח, עופרי ארד יהיה זה שיירד לספסל. על פי אותו אימון, נדמה כי מאמן חיפה מתלבט בין יאניק וילדסחוט למוחמד עוואד וכן בין ז'ואנדו פוקס ליובל אשכנזי. ירדן שועה אמנם תורגל ב-11 על חשבונו של ניקיטה רוקאביצה, אבל לא נראה שבלבול מתכוון להוציא מההרכב את מלך השערים שלו ושל הליגה (יחד עם נייג'ל האסלביינק ובן שהר, שגם להם חמישה כיבושים).

חיפה יוצאת כעת לשני משחקי חוץ, מול כפר סבא והפועל תל אביב, לפני שתחזור לסמי עופר למשחק מול בית"ר ירושלים והאקס המיתולוגי רוני לוי, שהיה האחרון על הקווים שהביא תואר למועדון. "המטרה ברורה - 6 נקודות בשני המשחקים הקרובים - ואז סמי עופר יהיה מלא והמסר לליגה יהיה ברור", אמרו במועדון.

הרכב משוער: ג'וש כהן (גיא חיימוב); ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסברי, עאיד חבשי, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי (ז'ואנדו פוקס), מוחמד עוואד, צ'ארון שרי; ניקיטה רוקאביצה.