מתנת פרידה: הקשר בין מנספורד ליונתן כהן

התמיכה, ההצעות והחוזה החדש. המטרה הבאה של מכבי: גולסה ואלמוג. זורק רימון העשן מול ב"ש: לוחם MMA

תומר לוי
תומר לוי  30.10.19 - 08:44
תחילת כתבה

בעודם שומרים על חיוכים רחבים אחרי הניצחון על הפועל באר שבע בליגה, אוהדי מכבי תל אביב קיבלו אתמול (שלישי) בשורות חיוביות נוספות: המועדון הודיע על החתמתו של החלוץ, יונתן כהן, עד 2024. עיתוי ההודעה, מעט לאחר שהמנכ"ל לשעבר, בן מנספורד, נפרד מהקהל הצהוב בבלומפילד, אינו מקרי: זו הנדוניה, המתנה שמשאיר אחריו האנגלי, לפני העזיבה לבלקפול.

מנספורד היה קרוב מאוד לכהן, והעניק לו גב רחב מאוד (כולל בתקופות שבהן החלוץ לא שותף ו"התייבש" ביציע), והיה אחראי לפתיחת החוזה גם בעונה שעברה. עושה רושם, כי למנספורד היה חשוב במיוחד לסיים את תפקידו בקבוצה, רק אחרי שעתידו של כהן הובטח. ההצעה מאוסטריה וינה, על סך מיליון וחצי יורו, היתה ידועה לכל, אבל למכבי ת"א לא בוער למכור את החלוץ, וגם בקרבת החלוץ יודעים שהוא יוכל לצאת ממכבי ת"א לליגות בכירות עוד יותר באירופה.

אחרי שסגרה עם יונתן כהן, מכבי ת"א מכוונת גם להארכת חוזהו של אייל גולסה. הקשר, שחוזר לאט לאט לשחק אחרי פציעה קשה, מסיים חוזה בסוף העונה, ואין זה סוד שבקבוצה היו רוצים לראות אותו ממשיך. עם זאת, שיחה רשמית עדיין לא נערכה. וזה לא הסוף. גם איילון אלמוג, שנחשב לאחד הכשרונות הגדולים בקבוצה, צפוי להאריך את חוזהו.

שחקנים נוספים שמסיימים את החוזה שלהם בסוף העונה הם אלירן עטר, איתי שכטר וצ'יקו אופואדו, כשגם אבי ריקן הוא חלק מהרשימה, אם כי במקרה שלו קיימת אופציה להארכה.

בנושא אחר, מתן לוי, לוחם MMA, הוא זה שהדליק רימון עשן צהוב ביציע אוהדי הפועל ב"ש במשחק בין הקבוצות ביום שני. עורכת דינו של לוי סיפרה כי אוהדי מכבי ת"א ניצלו את מצוקתו הכלכלית ושכנעו אותו לבצע את המעשה. מעצרו של לוי, שלא אוהד אף קבוצת כדורגל בישראל, הוארך עד היום.