"מועדון כמו מכבי חיפה צריך להיאבק על תארים"

טרנט סיינסברי מתאקלם בישראל ("נהנה מכל דקה"), מגיב לקריאות הבוז ("הכדורגל הוא כמו דת בשביל האוהדים") ויוצא בהצהרה. וגם: האם הליגה בסין טובה מזו בישראל? ראיון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.11.19 - 17:07
תחילת כתבה

במכבי חיפה הכתירו, ובצדק, את צ'ארון שרי לאיש שיכול להוביל את הקבוצה לזכייה באליפות אחרי הרבה שנים ללא תואר. אך ההולנדי לא יכול היה לעשות זאת ללא השקט שהוא מקבל מהחלק ההגנתי של הירוקים, שספג עד כה חמישה שערים בלבד, שני רק למכבי ת"א נטולת הספיגות ושווה להפועל באר שבע.

לצד עפרי ארד ועאיד חבשי הצעירים, יחסית, מרקו בלבול צירף את טרנט סיינסברי ונדמה שמדובר בעוד פגיעה של המאמן. הבלם האוסטרלי אמנם רק בן 27, אך עבר, בין השאר, בליגה הסינית, אינטר, גראסהופרס ופ.ס.וו לפני שהתייצב בכרמל. פציעות ורצון להיות שחקן חשוב בנבחרת האוסטרלית, בה שיחק במונדיאל האחרון, הובילו אותו לישראל, כאן הוא יודע שהוא יזכה לדקות.

"אני לא פה תקופה ארוכה אבל האנשים בישראל ממש נחמדים", הוא מספר על ההתאקלמות שלו בראיון לערוץ הספורט, "זה אף פעם לא קל לעבור למדינה חדשה, אבל ההתאקלמות פה הייתה לי די נוחה. אני אדם שאוהב לראות תרבויות ומדינות ודרך הספורט תמיד ידעתי שזה משהו שיקרה. אני לא מהמפונקים. אני נהנה מהחברים בקבוצה, באימונים ובכלל בכל דקה שלי פה. כאחד ששיחק בליגה בסין, הליגה הישראלית טובה מהסינית. העניין הוא שהסכומים שמשקיעים בסין מנחיתים שחקנים יותר איכותיים, אבל זה לא משפר את הליגה".

סיינסבורי עוד לא היה בתכנון כשאלי אוחנה כבש את השער המדהים מול אוסטרליה במוקדמות המונדיאל ב-1990. "תראה לי את השער", הוא מבקש בנימוס אופייני, "אני לא מזהה אפילו את האצטדיון. וואו איזה שער גדול. בסוף עוד תגיעו לטורניר גדול. יש פה שחקנים טובים".

עדיין נדמה כי זו ירידה ברמה עבורך לבוא לשחק בישראל, עם רזומה כמו שלך
"זה אוסף של דברים. תמיד אהבתי להכיר מקומות חדשים והכדורגל נתן לי את ההזדמנות לעשות זאת. לחיות במדינות שונות ולראות תרבויות שונות. מצד שני רציתי להיות שחקן הרכב קבוע. במהלך השנים האחרונות היו לי כמה פציעות שלא אפשרו לי להיות שחקן משמעותי. אבל אני יכול להגיד שלהגיע למכבי חיפה זו אחריות גדולה. אצטרך להראות מה אני שווה ולהוכיח את היכולות שלי למועדון ולקהל".

לא מרגיש פספוס?
"הייתי יכול לשחק בליגה יותר טובה, אבל עם זאת, אני חושב שלהישאר שם זה לקחת סיכון שלא אהיה שחקן משמעותי. אני רוצה לקבל כמה שיותר דקות, לשחק כמה שיותר משחקים, להיכנס לקצב וליהנות שוב מלשחק כדורגל מקצועני. זו המטרה שלי".

עברת כבר כמה מאמנים. מה מיוחד במרקו בלבול?
"בלבול מאמן שיודע מה הוא רוצה מעצמו ומהשחקנים. הוא משפר את השחקנים הצעירים. יש לנו המון שחקנים צעירים והם צריכים מאמן כזה עם ניסיון שיהיה בשבילם גם בזמנים קשים".

ובכל זאת, שמענו שריקות בוז מהקהל נגד המאמן על החילופים שלו וקריאות נגד שחקנים כמו רז מאיר, רמי גרשון וגיא חיימוב
"האוהדים שלנו מלאי תשוקה. הם אוהבים את המועדון. זה כמו דת בשבילם. הם אמרו את דעתם. אנחנו השחקנים וגם המאמן צריכים להתמודד עם ביקורת חיובית ושלילית. חלק שורקים נגדך בוז וחלק מעודדים אותך, זו העבודה שלנו ועם זאת, אנחנו בעיקר צריכים ליהנות מהעבודה שלנו".

מה אתה יודע על היריבות רבת השנים בין מכבי חיפה להפועל ת"א?
"עוד לא שמעתי על זה. בכל משחק בליגה יש לנו סיכויים טובים לנצח, האוהדים מצפים שניתן כל, לא משנה בכלל מי משחק או נגד איזו קבוצה וזה תקף גם למשחק הזה. מועדון בסדר גודל כזה צריך להיאבק על תארים".