קלינגר: "רוצה למצוא בית חם בו אשאר הרבה שנים"

אחרי הטלטלה ופיטורי ניסו אביטן, מאמן הפועל ת"א הנכנס דיבר במסע"ת: "זה מרגיש מיוחד". נציג הבעלים, משה סיני: "אני המקשר בין ההנהלה למאמן. המועדון בדם שלי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.11.19 - 15:53
תחילת כתבה

עידן חדש בהפועל ת"א: אחרי הטלטלה והמינוי המפתיע, זמן להתחיל לעבוד. נציג הבעלים, משה סיני, לצד המאמן הטרי על הקווים, ניר קלינגר, קיימו היום (רביעי) מסיבת העיתונאים הראשונה שלהם בתפקיד, בה הסבירו על חלוקת התפקידים, המטרות והתחושות לקראת האתגר הגדול שבפתח.

ניר קלינגר התייחס להגעתו למועדון ואמר: "אני מתרגש כי זה לא דבר רגיל גם בשביל אחד כמוני, שכבר עבר הכל וראה הכל. אני מרגיש משהו אחר ומיוחד. אולי זה בגלל יריבויות העבר, אבל אני מרגיש שהגעתי למקום עם אנרגיה חזקה מאוד ואני מאוד שמח שחתמתי בהפועל תל אביב. אני משתף פעולה עם משה סיני המון זמן, ואני רוצה להאמין שהוא יימשך להרבה שנים. אני רוצה למצוא בית חם ולהישאר בו כמה שנים".

על המצב בטבלה: "כולנו מבינים את המצב, אבל יש רצון גדול מאוד של כולם לתת ולשנות. רוצים להפוך את הפועל תל אביב למועדון לוחם וחזק כפי שהיה בעבר, וזה דומה מאוד לאופי שלי. אני לא רוצה למכור חלומות, אבל אני מרגיש שתהיה פה עבודה רצינית ושהמצב חייב להשתפר. יש לי אמונה מלאה בכל השחקנים, והם גם ירגישו את זה. זה מצב מאוד דומה למצב בו הגעתי לבית"ר ירושלים. זה לא נראה הכי מרענן וכיפי לאוהדים, אבל זה לא סוף העולם. אני רוצה לעשות שינוי בתפיסה. כל שחקן שיעלה על המגרש יצטרך לעשות סוויץ' גדול, ואין לי ספק שזה יקרה".

לגבי המטרה קרובה: "אנחנו חושבים רק על המשחק נגד קריית שמונה. זה משחק קשה ומאתגר. אנחנו רוצים להיות הכי מוכנים שרק אפשר כדי לבוא עם אנרגיה טובה ולנצח. צריך להרים את השחקנים, ואחר כך לצאת לפגרה ולעשות תכנון מסוים לעתיד. את שאר המטרות נשים כרגע בצד. הצוות המקצועי נשאר במלואו. אם נצרף עוד מישהו, נצרף. זה יכול לקרות".

על העובדה שחלק מאוהדי הפועל תל אביב רואים בו כסמל של מכבי תל אביב: "אני רוצה לדבר על כך בכנות. אני כבר 15 שנה לא במכבי תל אביב. עברתי מאז הרבה קבוצות. זה מיותר לדבר על זה. אני מתחייב לתת את כל כולי, נשמתי וליבי, למקום שאני עובד בו. כך אני עושה בכל מקום, וכך גם יהיה פה".

משה סיני, שדיבר ראשון, סיפר שהוא לא מנהל מקצועי אלא נציג הבעלים: "המועדון הזה בדם שלי. חונכתי בו, גדלתי בו, ואני מכיר את הבעלים מאז שאנחנו ילדים. ברגע שקיבלתי את הטלפון לא היססתי ולא דיברתי על שום דבר אחר. מה שמבחינתי חשוב זה לעזור לקבוצה לצאת מהמצב הזה. אני לא מנהל מקצועי, אני נציג הבעלים. ניר קלינגר ינהל את הכל כמו שהוא רוצה ומבין, ואני אהיה המקשר בין הבעלים לבינו".

סיני החמיא בהמשך למאמן החדש: "קלינגר יקבל החלטות מקצועיות. כמובן שזה יעבור דרכי, ואני אעביר את זה לבעלים ויהיה שיתוף פעולה מלא איתם. לניר יהיה גיבוי מלא. מבחינתנו המועדון הוא מעל לכולנו. אני חושב שניר קלינגר הוא אישיות כריזמטית שמתאימה למשימה. ברגע שקיבלתי את הסמכות מהבעלים לקבל החלטה לגבי מאמן ניר היה הראשון שחשבתי עליו".

נציג הבעלים סיכם ואמר: "קבוצות גדולות כמו הפועל תל אביב חייבות להיות בצמרת ואנחנו לא שם. התפקיד של ניר הוא שהקבוצה הזאת תיראה כמו קבוצה. תמיד היה בתוכי רצון לסגור כאן מעגל מסוים ואני שמח שאני פה. כרגע הדבר הכי חשוב הוא המשחק נגד קריית שמונה. אחרי המשחק הזה נשב עם ניר, נראה מה אנחנו צריכים לעשות ונקבל החלטות".