"הפועל ת"א צריכה להיות כמו מכבי ת"א או חיפה"

על המינוי לנציג הבעלים ("הייתי מופתע"), הבחירה בניר קלינגר ("לא היו לי עוד מועמדים, אתן לו שקט וסמכות") והשאיפות ("לא אגיד ישר שנוכל לרוץ לאליפות"). משה סיני הגיע לראיון נרחב בתכנית 'ראשון לכל כדור' וגם שלח מסר לאלי גוטמן: "הייתי לוקח אותך"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.19 - 13:07
תחילת כתבה

רוח חדשה נושבת בהפועל תל אביב. אחרי הניצחון הקטן 0:1 על עירוני קריית שמונה, עם המאמן החדש על הקווים, ניר קלינגר, האדומים יקוו לפתוח במומנטום חיובי שיעזור להם לטפס בטבלה ועל הדרך לחזור להציג כדורגל שכל האוהדים רוצים לראות. אבל עיקר העניין סביב המועדון מתרכז בנושא של בעל התפקיד החדש, הסמל של המועדון בעבר - משה סיני. נציג הבעלים הגיע אתמול (ראשון) לתכנית 'ראשון לכל כדור' ודיבר על המינוי, על הבחירה בקלינגר ועל השאיפות שלו בתפקיד החדש.

"לא הייתי בכיוון הזה ולא חשבתי על זה - הייתי במשחק של הפועל ת"א מול מכבי חיפה ולמחרת קיבלתי טלפון", אמר סיני. "למה נציג בעלים ולא מנהל מקצועי? לא רוצה להיות שותף לענייני 4-3-3, 4-4-2, מי הוחלף או מי נכנס. מיניתי את ניר קלינגר בשביל זה. אני רוצה לעשות הפרדה - אני אחראי על מה שהקבוצה צריכה להיות. טיפול בטווח קצר וגם ארוך. אני מטפל גם בשחקני נוער שיגיעו לשחק בבוגרים, שחקני רכש שצריך לטפל בהם, לשנות את הציביון של הפועל ת"א. אהיה מעורב בכל, לא אשב בצד. הבעלים אחראיים על העניין הפיננסי, אני אהיה אחראי על איך לנהל שחקנים ולהביא שחקנים שמתאימים להפועל ת"א".

על התזמון של המינוי אמר: "אני מופתע מזה ושמח שקיבלו אותי, זה היה ראוי. לפני 4-5 שנים אני לא רציתי להיות שם כי הרגשתי שזה לא נכון, ועכשיו זה המקום רגשית, מקצועית ונפשית. אתן הכל למועדון בעניין המקצועי שהוא יצליח. אני לא רוצה להיות שותף בלשבת למעלה, אני לא רוצה לעשות את זה. יש מאמן, הוא עובד עם השחקנים ואחרי זה אנחנו יושבים ומתייעצים. זה בסדר גמור".

סיני נשאל אם הוא הגשים חלום, וענה: "כן. מבחינתי זו סגירת מעגל. זה מועדון ענק. צריך לתת למאמן שקט וסמכות, וזה מה שאני הולך לעשות. עד היום בדברים שעשיתי היו הצלחות. לא אימנתי את בית"ר, חיפה או מכבי ת"א, לא לקחו אותי".

על הבעלים והתקופה הרעה שהקבוצה חווה תחתם: "לא נכנס לעניין הזה, חושב שהם עשו דברים יפים בהפועל ת"א. הסגל? זה הסגל שלנו והוא צריך לקבל את כל הגיבוי והקרדיט. מאמין בסגל הקיים. השאיפות? השאיפות שלי נמצאות בתוכי. לא אגיד ישר 'רצים לאליפות', צריך להיות רילאי ולארגן את הקבוצה. בטווח הארוך הפועל ת"א צריכה להיות כמו מכבי ת"א ומכבי חיפה".

סיני התייחס לבחירה בקלינגר: "לא ישבתי עם קלינגר. מענק? לא יודע, לא נכנס לזה. אם הוא יעשה עבודה בצורה טובה, מבחינתי הוא ימשיך. לא היו לי מועמדים נוספים, סימנתי אותו וחשבתי רק עליו. הייתי הקפטן שלו בנבחרת, אני מכיר אותו וחושב שהשילוב שלנו טוב והוא מאמן ראוי. השלב הבא של ניר זה להכין את הקבוצה בצורה נכונה מבחינה טקטית. אנחנו צריכים להיות מאורגנים ומסודרים ולשבת לראות עד ינואר איך בונים ומנהלים את הכל. זה אתגר לא פשוט ונעמוד בו". לאחר מכן הוא פנה לאלי גוטמן ואמר לו: "אם היית יכול לאמן, הייתי לוקח גם אותך. אני לא פוחד מאנשים חזקים".