הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בנין: "הכדורגל שלנו חולה. רוב המאמנים פה מערבבים"

מצב הענף מדאיג לדעתו ("יש קהל, יש מתקנים - רק כדורגל אין"), הקולגות מעצבנים אותו ("עובדים בשביל העיתונאים") ותקווה הוא לא רואה באופק ("מחפש מנהיגים - ולא מוצא"). לקפטן הנבחרת בעבר יש בטן מלאה: "העובדה שאני מחוץ לכדורגל - תעודת עניות לענף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.19 - 15:30

טל בנין הוא אחד מאלה שאף פעם לא חושש להגיד את אשר על ליבו. גם אם לא לכולם יהיה נעים לשמוע. בראיון לתכנית "ראשון לכל כדור" בערוץ הספורט, קפטן נבחרת ישראל לשעבר עשה בדיוק את זה: דיבר על כל הנושאים הבוערים בכדורגל הישראלי, בלי מעצורים. וכן, יש לו בטן מלאה על מצב הענף.

תפקידו האחרון של בנין בכדורגל הישראלי היה בתור מאמן אחי נצרת מהליגה הלאומית, אך הוא פוטר ממנה כחודש לאחר שמונה (הספיק לאמן במשחק אחד בלבד). בתקופה האחרונה - הן בליגת העל והן בלאומית - התפנו כמה משרות, אבל שמו של בנין לא עלה בשום שלב כמועמד לאחת מהן וכשנשאל על כך, כוכב העבר לא שמר בבטן את דעתו.

"מי שמזכיר את השמות של מועמדים הם העיתונאים. אני לא משחק את המשחק הזה של להיות בקשר עם העיתונאים, מסרב לפמפם את השם שלי ולדחוף את עצמי", הבהיר בנין והוסיף: "אני מסרב לשחק את המשחק הזה ומקבל את המצב. העובדה שאני מחוץ לכדורגל הישראלי היא תעודת עניות לכדורגל פה".

ומה דעתו על מצב הכדורגל עצמו, אתם שואלים? הנה התשובה. "הכדורגל הישראלי חולה, בוודאי", הצהיר בנין וניסה להסביר מה ניתן לעשות כדי לשפרו: "לשקם אפשר, אבל אני שומע כל הזמן דיבורים 'מה צריך לעשות', 'מה צריך לעשות'. מה שצריך זה אנשים עם אומץ, עם ביצים, שיודעים איך צריך לעבוד. אני חושב שאנשים לא אוהבים את האמת, והאמת היא שנוח לכולם".

"יש לך קהל, יש אצטדיונים יפים, יש תקציבים - רק כדורגל אין", הוסיף. כשנשאל אם הוא מזהה בכדורגל כיום שחקן דומה לו - הן ברמה המקצועית והן מבחינה מנהיגותית - ענה שוב בצורה חד משמעית: "אני מחפש היום שחקנים עם אישיות, עם כריזמה, כאלה שיכולים להנהיג - ואני לא מוצא".

עוד סוגיה שבנין התבקש להתייחס אליה היא ה"חשש" של מכבי תל אביב ממינוי מאמנים ישראלים. "זה לגיטימי שהם לא נוגעים במאמנים ישראלים כי הרוב, איך אומרים, מערבבים. כולם מעורבים, מכירים עיתונאים. מאמן ישראלי נכנס לקבוצה ורוב הזמן הוא לטובת התקשורת. אני לא במקום הזה".

מלבד היותו קפטן הנבחרת לשעבר, בנין שימש גם עוזרו של לואיס פרננדס בנבחרת ישראל - לא פלא שיש לו דעה נחרצת גם לגבי אנדי הרצוג והמצב הנוכחי של הכחולים-לבנים. "יש פה בעיה שחוזרת על עצמה, אנחנו כל הזמן סופגים את אותם שערים, דרך מרכז ההגנה. אלה טעויות שחוזרות על עצמן. האם הייתי משאיר את הרצוג? לא".