סיינסברי: "קל עבורי להציג את המנהיגות במכבי חיפה"

ההתאקלמות בישראל ("אנשים פה הרבה יותר פתוחים"), הסיבה לעזיבת פ.ס.וו איינדהובן ("רציתי להגיע למקום בו אשחק כל שבוע") וההכנות לקראת משחק המוקדמות של נבחרת אוסטרליה מול ירדן ("כשהביטחון גבוה, הכדורגל שלך טוב"). בלם הירוקים מדבר על הכל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.19 - 09:37
תחילת כתבה

פגרת הנבחרות הקרובה תכיל גם משחקים של מוקדמות המונדיאל בגזרה האסייתית, ושם נבחרת אוסטרליה תוכל לעשות צעד משמעותי לעבר ההעפלה אם תנצח מחר (חמישי) את ירדן במסגרת בית 2. מי שעשוי לעזור לה להשיג את המטרה הוא טרנט סיינסברי, שחקנה של מכבי חיפה שגם בליגה עד כה מפגין כישורים מצוינים. הבלם התראיין היום לקראת ההתמודדות של הסוקרוס ודיבר על המעבר שעשה לכרמל מהולנד.

"הסיבה העיקרית שעזבתי את פ.ס.וו היא כי רציתי ללכת למקום כלשהו ולשחק, ואני חושב שבמכבי חיפה ראיתי את עצמי משחק כל שבוע, הופך למנהיג ועוזר למועדון להשתדרג לדברים יותר גדולים", אמר סיינסברי. "לתרגם את זה לנבחרת? זה הכל בא ביחד. כשהביטחון שלך גבוה, אתה תפגין את הכדורגל הטוב ביותר שלך. זה מה שאני מקווה להביא לנבחרת ומאמין שזה יקרה".

האוסטרלי סיפר על ההתאקלמות שלו בישראל: "יש דברים מסוימים שמעט שונים פה. למשל יש הבדל באוכל שאתה יכול למצוא לעצמך. המנטאליות פה שונה. אנשים בישראל הם הרבה יותר פתוחים וידידותיים. אני מניח שלי אישית מזג האוויר הזה נחמד. כולם פחות או יותר מדברים אנגלית, יש להם ראש טוב, כולם באמת רוצים לעבוד כמה שיותר קשה וללמוד. יש לנו סגל צעיר מאד. זה ממש קל עבורי להציג על המגרש את המנהיגות הזאת שהמועדון מחפש".

מאמן נבחרת אוסטרליה, גרהאם ארנולד, גם כן התייחס לשינוי שהבלם ביצע בקריירה: "לטרנט הייתה בחירה לעשות. הוא היה יכול להישאר בפ.ס.וו וכנראה לשבת על הספסל ולצפות במשחקים למשך עוד שנה, הוא לא שיחק כל כך כדורגל בשנה שעברה. אבל הוא קיבל החלטה, הוא רצה לצאת משם ולהגיע לאנשהו בו הוא היה יכול לשחק כל שבוע ולהנות מהחיים. זה מה שהוא עושה עכשיו".

אחרי שלושה משחקי מוקדמות, אוסטרליה עדיין עם מאזן מושלם ו-1:15 במאזן השערים. ירדן נחשבת ליריבה החזקה ביותר שלה בבית, ולסיינסברי, שעד כה שותף רק במשחק אחד בקמפיין (מול כוויית), יהיה אתגר לא פשוט.