אוגבונה: "רוצה להיות מאמן חלוצים בהפועל"

אקס האדומים כואב את המצב: "התעלמו ממני כשהצעתי את עצמי"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  02.12.19 - 14:53
תחילת כתבה

זיטו אוגבונה כואב את מצבה של הפועל ת"א. אחד מהזרים הכי אהובים בתולדות האדומים חי בישראל כיום ועובד במפעל כימיקלים באשדוד, אבל החלום שלו זה לעזור לקבוצתו האהובה. אחרי שפירסם פוסט ברשתות החברתיות בו הציע שיהפוך למאמן חלוצים בהפועל ת"א, הניגרי שוחח עם ערוץ הספורט ותיאר את תחושותיו בנוגע להפועל ת"א.

"הם מפסידים בלי הפסקה, אין שום רוח למועדון הזה", אוגבונה סיפר, "הפועל ת"א נראית כמו קבוצה קטנה. לנו לא היו תנאים טובים, אבל שחקני הפועל ת"א נהנים ממתקנים אדירים ומשכורות, אז איך הם נראים ככה?".

בהמשך, אוגבונה סיפר על הניסיונות שלו לעזור מקצועית להפועל ת"א: "ניסיתי לפנות להנהלה ולמאמנים שעבדו בשנים האחרונות. לדעתי הפועל זקוקה לזהות, שחקני עבר שילמדו את השחקנים הנוכחיים מה זה הפועל ת"א, אבל אף אחד לא התייחס אליי. פשוט התעלמו ממני בצור הבוטה. התעלמו ממני והשתמשו בכל מיני תירוצים שהיו בולשיט אחד גדול. היום אני משתדל לא לבוא לראות את הקבוצה באצטדיון כי זה גורם לי לעצב גדול. אני מקווה שבעתיד הקרוב הרוח של הפועל ת"א תחזור, כי ככה פשוט אי אפשר להמשיך".

בסיום, אוגבונה סיפר על חייו החדשים בישראל לאחר הפרישה. "אני חי באשדוד ולא משחק כבר כדורגל, רק בשכונה", אוגבונה סיפר על חייו החדשים. "אני מתגעגע מאוד למשחק. ניסיתי לחזור לשחק וזה לא הלך, אז החלטתי להמשיך הלאה".

 "אני עובד בחברת כימיקלים ניגרית", הוא גילה. "אני מתעסק במכונות. ככה החיים בישראל - לפעמים עושים שינויים והחיים ממשיכים. אני נשוי לאישה ישראלית ולכן הסיטואציה שלי שונה מזו של פדרו גלבאן. יש לי שתי בנות שחיות בישראל ואחת מהן תשחק בנבחרת הלאומית".

מלבד ארבע השנים שלו בהפועל תל אביב בין 2003 ל-2007, אוגבונה העביר גם תקופה קצרה באדומים באשדוד מליגה ג', אבל החליט בסופו של דבר לפרוש מכדורגל אחרי שלא קיבל הצעות מליגות גבוהות יותר.