אלון: "בלי ה-VAR, היינו בפלייאוף העליון"

בעלי רעננה אחרי ה-0:0 עם נס ציונה: "אפעל לביטול המערכת"

גיל לוין
גיל לוין  02.12.19 - 19:28
תחילת כתבה

כניסתה של מערכת ה-VAR לכדורגל הישראלי זה בהחלט צעד מבורך, אבל עד כה עושה רושם שלא הכל הולך חלק לקברניטי איגוד השופטים. הערב (שני), הגיע תורה של הפועל רעננה והיושב בראשה, אשר אלון, להעביר ביקורת כנגד המערכת שתפקידה דווקא להסיר את מחלוקות השיפוט.

אבל לפני שנגיע לתגובתו של בעלי רעננה, בואו ניתן מבט לאירועי הפרק הקודם: אנשי רעננה יצאו בתחושות קשות ממחזור הליגה האחרון מול נס ציונה, ולא בפעם הראשונה - זאת בשל פסילת שער חוקי של עידן שמש בטענה לנבדל ועל אף שעל כר הדשא נראה בבירור ששחקן נס ציונה שובר את קו הנבדל.

אין זו הפעם הראשונה שהקבוצה מהשרון מתלוננת על קיפוח מצד השופטים ומצד מערכת ה-VAR, אך כעת אשר אלון לקח את זה צעד קדימה והוא פועל לביטול המערכת, בטענה שלא כל מה שעובד בחו"ל עובד גם בישראל. אם דרישותיו לא יענו, הוא ידרוש לכל הפחות להוסיף מצלמות וזוויות נוספות שיתנו את המידע המדוייק.

"המשחק נגד נס ציונה חיזק את העמדה שלי נגד ה-VAR", הסביר אלון. "הוא מגלם בתוכו את התחלואים של המערכת. מדובר בעוד מכונה שלא אשמה בכלום. מתכנתים אותה איך שמתכנתים אותה, אבל פשוט אין מספיק מצלמות. במשחק נגד נס ציונה נפסל לנו שער חוקי בעקבות נבדל, על אף שבחדר ה-VAR ובעצם גם על כר הדשא ניתן היה לראות שחקן שלא נקלט בעיני המצלמה ושובר את עמדת הנבדל. לקחו לנו 3 נקודות".

"לאחר מכן, כששאלנו את שופט המסך, הוא אמר שבזוויות שיש לו במצלמה לא רואים את מה שכולנו ראינו", המשיך בעלי רעננה בכעס. "צריך להיות כללים ברורים - אם ומתי שופט המסך מתערב. אם באמת היה שופט מסך כמו שצריך והיו מספיק מצלמות עם זוויות אחרות, היינו היום בפלייאוף העליון. שופטי מסך לא צריכים להתחרות בשופטים מרכזיים. יש ביניהם חוסר אמונה, ככה זה נראה. השופט המרכזי לא מאמין למה ששופט המסך אומר לו והפוך".

"אני לא אומר שצריך לחסל את ה-VAR, אבל זה גם לא יכול לעבוד אם אין זוויות והשופט מסך לא רואה הכל", סיכם אלון והוסיף: "ביום חמישי, בוועידה שתעלה באיגוד השופטים בנושא, אני מתכוון להעלות את זה ולבקש תוספת מצלמות למשחקים - גם בכאלה שהם לכאורה לא מספקים הרבה רייטינג. ועדיין, הקבוצה שלנו באמת לא מתפקדת בלי שום קשר לנושא ה-VAR, בינואר כנראה נביא חיזוק כלשהו".