לא חסין: 40% מאוהדי ב"ש לא מרוצים מבכר

פנאטיקוס: איזה שחקן של חיפה היו רוצים ומה גורם לכישלון?

גל לפלר  09.12.19 - 16:48
תחילת כתבה

לפני שנה וחצי בערך, היו אוהדי הפועל באר שבע על גג העולם. קבוצתם בדיוק השלימה רצף מדהים של שלוש אליפויות רצופות - שהגיעו לאחר 40 שנה במדבר הספורטיבי - והתהדרו באצטדיון ביתי חדיש ובאחת מהשושלות המרשימות בתולדות הכדורגל הישראלי - בניצוחם של טוני וואקמה, מאור מליקסון, בן שהר, ג'ון אוגו ורבים אחרים. 

אלא שבעונה וחצי האחרונות, משהו מעט חורק במכונה המשומשת שיצרה אלונה ברקת בבירת הנגב. עזיבה זמנית של בעלת הבית לעולם הפוליטי, תבוסה באירופה, רכבת שחקנים בלתי נגמרת ואיבוד כוח ההרתעה בטרנר, היו רק חלק מהסיבות שהובילו לסיטואציה אליה נקלעו בדרום.

רגע לפני משחק האל-חזור מול מכבי חיפה הערב (שני), יצאה אפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל, לבדוק עם אוהדי הפועל ב"ש מה לדעתם היו הגורמים העיקריים לאי הצלחה בתקופה האחרונה, לבחון את שביעות רצונם מהמאמן וההנהלה וכן לעשות הכנות מקצועיות לקראת המשחק הגורלי מול הירוקים.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

מסתבר שכמו להצלחה, גם לכישלון אבות רבים. על אף הקרדיט הגדול שקיבלו ברקת ובכר על עבודתם בשנים האחרונות, אוהדי הפועל ב"ש לא חסכו ביקורת מהשניים בסקר שנערך באפליקציית פנאטיקוס. כמעט מחציתם (46 אחוזים) טוענים שהגורם העיקרי לאי ההצלחה הוא רכבת השחקנים המוגזמת שעברה בבירת הנגב והכישלון בבחירת השחקנים בשתי העונות האחרונות.

22 אחוזים סבורים שהטעות העיקרית הייתה שחרורו של אחד הזרים הגדולים שנחתו פה, טוני וואקמה, אשר בימים אלו עושה חיל בליגה הטורקית. 12 אחוזים מפילים את האשמה על כך שאלונה ברקת החליטה לעזוב את המועדון לטובת קריירה פוליטית, על אף שחזרה מהר מאוד לתפקידה כנשיאת המועדון. 11 אחוזים סבורים שהפציעה הארוכה של מאור מליקסון, שחקן המפתח ואחד האהובים על הקהל האדום, היא זו שבאה בעוכרי הקבוצה. 9 האחוזים הנותרים, טענו שדווקא המשך העסקתו של ברק בכר אחרי הכישלון בעונה שעברה, הוא מה שהמשיך את המגמה השלילית.

בהקשר לבכר, גם בשאלה הישירה באשר לשביעות הרצון של אוהדי הפועל באר שבע, נראה שהקונצנזוס סביבו, אינו כבעבר. 40 אחוזים מאוהדי הפועל באר שבע טוענים שהם אינם מרוצים מעבודתו של המאמן העונה, לעומת 60 אחוזים שכן. אמנם מדובר במיעוט, אך גם כזה שיכול להעיד על סדקים ראשוניים במערכת היחסים בין הקהל האדום למאמן המוערך.

ומה לגבי חיזוק בינואר הקרוב? לקראת המשחק הערב, התבקשו אוהדי הפועל באר שבע לבחור באופן תיאורטי את מי משחקני היריבה הערב, מכבי חיפה, היו רוצים לצרף לקבוצתם. נראה שדרוש שינוי בעיקר בחלק ההתקפי, כש-37 אחוזים מהאוהדים רוצים לצרף את צ'ארון שרי, בעוד עבור 26 אחוזים מעוניינים בניקיטה רוקאביצה. 19 אחוזים רוצים את דולב חזיזה ו-12 את ירדן שועה, שלא יכלל בסגל מנסיבות משמעתיות. 6 אחוזים חושבים שיש לאייש את עמדת המגן הימני ובחרו בארנסט מאבוקה.