יריב טפר: הביקורת של איביץ' נובעת מבורות

מנכ"ל איגוד השופטים עונה למאמן מכבי: שיעשה שיעורי בית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.12.19 - 14:51
תחילת כתבה

המתיחות בין מאמן מכבי תל אביב, ולדימיר איביץ', לבין איגוד השופטים עולה דרגה. אחרי שהעביר ביקורת על השופטים בסיום המשחק של הצהובים מול מכבי נתניה, והיום (חמישי) דיבר על בעיות בגזרת השיפוט במסיבת העיתונאים של הקבוצה לקראת המחזור הקרוב, הסרבי קיבל מענה ממנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר.

"הדברים של איביץ' נובעים בעיקר מבורות וחוסר הבנה של כל פרוטוקול שופטי המסך", אמר טפר בתכנית הרדיו 5 באוויר. "לכן אני בא ואומר שבעונה שעברה המהלכים האלה לא היו מגיעים להבקעת שער, כי השופטים היו פוסלים את הגולים עוד לפני כן. כל ההחלטות במשחק של מכבי ת"א התקבלו על ידי גל ליבוביץ', והוא לא עשה ולא טעות אחת. איביץ'? אז איביץ' אומר. לא כל מה שהוא אומר זה נכון. הוא קורא לאדלר בכל מיני כינויים ושמות, אבל זה לא קשור. הקרדיט כולו מגיע לגל ליבוביץ' ששפט בצורה נהדרת".

בהודעה רשמית חריפה כתב טפר: "לא כל מה שאיביץ' אומר זה נכון. שיבוא אלינו לעשות שיעורי בית והדרכה. כל ההחלטות התקבלו אצל שופט המשחק גל ליבוביץ' ולא אצל זיו אדלר, שהיה שופט הווידאו. הקרדיט מגיע לליבוביץ' על החלטותיו הטובות. סביבתו של איביץ' עושה לו נזק באמירות סתמיות. הביקורת של מאמן מכבי ת"א נובעת מבורות ואי הבנה. לא נחלק לאיביץ' ציונים על ההרכבים שלו. שהוא יתרכז בדברים שלו".

בכיר אחר באיגוד השופטים אמר: "כל ההחלטות לפסילת השערים של גל ליבוביץ' וצוות עוזרי המסך באותו משחק היו נכונות. הניסיון של איביץ' להטיל דופי בשופטים הוא מביך. כמו שאמרנו גם אחרי המשחק הוא יכול להאשים את האיגוד גם בכך שיונתן כהן שכבש מחזור קודם נגרע מהסגל. חבל לנו שמאמן מכבי ת"א ממשיך ולא בפעם הראשונה לבקר את האיגוד על אף שבמשחק זה ההחלטות היו נכונות".