לקאו: "קרית שמונה לא מתאימה לתחתית"

בקבוצה מכוונים גבוה אחרי בני יהודה. פוסטר צפוי לחתום

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  15.12.19 - 07:47
תחילת כתבה

סוף סוף, קרית שמונה מחברת שני ניצחונות: מחצית ראשונה נפלאה הספיקה לשחקנים של קובי רפואה, כדי להשאיר את הנקודות בצפון עם 1:2 על בני יהודה. ק"ש הגיעה מוכנה למשחק, רפואה ביקש משחקניו ל"שתק" את איסמעילה סורו והקשרים שלו עשו זאת בצורה נפלאה.

הכחולים פתחו נהדר, עלו ליתרון והגיעו להמון מצבים במחצית הראשונה. טעות של ההגנה וקבלת החלטות איטית של השוער, דזיוגס ברטקוס החזירו את בני יהודה למשחק, אך שחקני ק"ש ידעו לעמוד בלחץ ושבוע שני ברציפות היה זה הבלם הצעיר, אורי דהן שמציל מהקו בדקות הסיום. דהן ממשיך לסחוט מחמאות, אך הוא לא היחיד. ג'יימס אדניי שהיה חצי רגל מחוץ לקבוצה, בישל את השער הראשון והיה מעורב בשני.

בנוסף, בקבוצה מסתמן גם חיזוק: הקיצוני הג'מייקני, מאליק פוסטר צפה אמש בחבריו ואף התאמן עמם ביום שישי. מחר (שני) הוא יעבור בדיקות רפואיות ולאחר מכן יחתום באופן רשמי. כאמור הוא יוכל ליטול חלק במשחקי הקבוצה רק עם פתיחת חלון ההעברות.

מי שעוד הצטיין במשחק, הוא עומר לקאו. הקשר הצעיר כבש שער נפלא ומסתמן כבאנקר של רפואה בהרכב. לקאו התייחס להתקדמות של הקבוצה: "הניצחון נגד נס ציונה העניק לנו ביטחון, קיבלנו הרגשה של שקט, קובי שידר שקט וביטחון וזה מה שעזר לנו בעיקר. השחקנים הפנימו את המצב, כולנו נתנו מאה אחוז, רואים שאנחנו קבוצה טובה מגביע הטוטו, זה לא בא לידי ביטוי בליגה חוץ מהמחצית הראשונה במשחק".

הקשר לא הסתיר את הירידה ביכולת במחצית השנייה: "במחצית דיברנו על זה שאסור לספוג שער בדקות הראשונות, אולי זה הכניס אותנו ללחץ. ק"ש בליגה של היום היא לא קבוצה תחתית, להוציא את הגדולות אנחנו לא נופלים משום קבוצה. גם נגד הגדולות שיחקנו טוב. אנחנו צריכים להמשיך ביכולת של המחצית הראשונה. אנשים באו עם ביטחון, זה חשוב בכדורגל. נכנסנו למומנטום ומקווים שנצליח להמשיך אותו".

לקאו התייחס ליכולת שלו: "אני צריך לבוא יותר לידי ביטוי, לתת מספרים, אני עובד קשה והשנה הזאת תהיה טובה יותר". הקשר לא חסך במחמאות לחברו לקבוצה, אורי דהן: "הוא בלט מתחילת השנה באימונים, לא הוריד את הראש. הוא חיכה להזדמנות בשקט ולא ויתר. הוא לקח אותה בשתי ידיים, שבועיים רצוף הוא הציל אותנו מהקו, הוא כמו בלם שמשחק כבר שנים בליגת העל".

בק"ש הסכימו עם דבריו של לקאו כי לא מדובר בקבוצת תחתית: "הכשרון נמצא, אנחנו בתמונת הפלייאוף העליון וזאת הייתה המשימה בתחילת העונה. אסור לנו להוריד את הרגל מהגז".