מציאות מרומה: משבר האמון מול הנהלת הפועל

בעלי האדומים פשוט לא מבינים שהם טועים ללא הפסקה. דעה

גיא לרנר
גיא לרנר  16.12.19 - 13:40
תחילת כתבה

2,980 ₪ חייבת לי ההנהלה של הפועל תל אביב בכדורגל. אם הם יתקשרו אני אתן להם את מספר חשבון הבנק שלי, שיחזירו לי את הכסף. אם הם מתעקשים, אני מוכן לקזז חלק בגין המשחקים שהייתי בהם, למרות שכנראה זה היה יותר סבל מהנאה, ואולי אפילו מגיעה לי תוספת.

הרי אם הם היו אומרים לי בתחילת הקיץ מה הם מתכוונים לעשות, ואיך הם מתכוונים לפעול, בני ואני, לא היינו קונים מנוי. אם הם היו אומרים, שהם ישחררו כל שחקן ראוי בקבוצה, וינסו לדעתי להבריח כל שחקן, שעולה יותר מגרוש וחצי, ושהם ימאיסו את החיים על כל מי שסובב את הקבוצה, בטוח שהדבר האחרון שהייתי עושה זה ללכת למשרדי לאן, לקנות מנוי, ולסבול כל רגע במשך העונה הזאת.

הרי מי ששיחרר את רמזי ספורי ואדי גוטליב, החליף את קלאודימיר פריירה בסטפן ספירובסקי, נידה את אחמד עאבד, ניסה לכאורה להמאיס את החיים על אוראל דגני, רק כדי שיעזוב, ועוד כהנה וכהנה טריקים והמצאות, לא רצה לדעתי מלכתחילה לבנות קבוצה, אלא העדיף כנראה לצמצם עלויות ולהפחית ערבויות, ולעשות סיבוב על הגב של האוהדים.

מי שמכר לנו סיפורים על חלוצים מווייטנאם, להם יש מספרים מאכזבים לאורך כל הקריירה, ובאותו זמן לא הצליח לקנות את לוסיו מחדרה, הרי כנראה לא באמת רצה להוציא כסף, אלא רק להרגיע את הלחצים. חצי שנה אנחנו מחכים לחלוץ שלא מבקיע, וכשהוא יגיע יכול להיות שזה כבר לא ישנה.

מי שזרק כגרביים משומשות את המאמן היחידי שכנראה היה לו אומץ לעמוד על שלו, התאים לקבוצה והתחבר לקהל, רפואה, לא באמת סופר אותי. בעצם הוא סופר, אבל כנראה רק את הכסף שאני משלם עבור המנוי.

אז זהו, הגענו לרגע האמת. זאת הקבוצה הכי גרועה שהייתה לנו, והיו לנו כבר רעות לתפארת. אין לי טענות לשחקנים, שרובם רוצים, אבל לא יכולים. בואו נודה על האמת, רוב הסגל הקיים לא היה חולם על הרכב בליגת העל, חלקם לא היה פותח בקבוצות צמרת בלאומית. יש לי מנגד, הרבה טענות לבעלי הקבוצה.

אחרי כל הסיפורים שהם הצילו את הקבוצה, הגיע הזמן לומר את האמת, הם פשוט כושלים. אין להם שמץ של מושג איך לנהל קבוצת כדורגל, והם לא לומדים מאומה מהניסיון. הם אולי גדלו בבית של כדורגל, אבל הם לא מבינים בכדורגל, וחמור מכך גם לא מבינים בניהול קבוצת כדורגל, והחמור מכל, זה שהם גם לא מבינים מה הם לא מבינים.

אני גם לא חושב שצריך להבחין בין הבעלים השונים של הקבוצה. מבחינתי, הניסנובים, תושב וגרינברג, אחד הם. אם למישהו לא מתאים מה שקורה, שייצא ויאמר זאת. שיעשה מעשה. עד אז, מבחינתי הם שותפים, ושותפים אחראים ביחד, וכמובן גם לחוד.

דבר אחד ברור לי, שאם נמשיך ככה, אנחנו בדרך הבטוחה למטה, אל הליגה הלאומית, ומשם מי ישורונו, למרות שמניסיון הכדורסל לפעמים עדיף להתפרק ולחדול מאשר להתקיים בעליבות שכזו.

הגיע הזמן שהקהל ישלח מסר להנהלה. לא חלילה מסר אלים, ולא הפגנות מול הבתים, ולא שום דבר שיחזיר אותנו לימים הרעים ההם. מסר חד, פשוט וברור, שיבהיר את הדברים ויחזיר חלק מהכוח, למי שמהווה בסופו של דבר את הדבר הערטילאי הזה, שנקרא קבוצת ספורט, האוהדים. בואו נחליט, כל אוהדי הפועל תל אביב, שבמשחק הבית הקרוב אנו לא באים. פשוט לא באים. בשלב ראשון רק משחק אחד, אבל אם זה לא יעזור ואף אחד בהנהלה לא יתעורר, אז יכול להיות שגם יותר.

אני יודע שיגידו שזה לא יפה, ושצריך לתמוך בקבוצה במצב קשה, אבל לדעתי מצב קיצוני מצדיק צעדים קיצוניים, בתנאי שהם בגדר הלגיטימיות ואינם אלימים. אם זה יקרה, ובאופן גורף, יהיה ברור, שאי אפשר למכור כמעט 8,000 מנויים, ואחרי כן להתעלם מהקהל, לנסות למכור ולגרש כל שחקן סביר, ולצפות שהאוהדים ימשיכו כאילו כלום לא קרה. זה יבהיר למי שגורם לנו כל שבוע לכאב לב, שאנחנו לא שבויים של אף אחד, ושגם אנחנו יודעים להכאיב בחזרה.