שכר: עלי מוחמד פתח דלת. בית"ר זו אופציה

צפו בחלוץ ק"ש ב"5 באוויר": "המעבר לערבי יותר קל כיום"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.12.19 - 15:18
תחילת כתבה

רוחות של שינוי. משה חוגג הביא איתו מהפך תפיסתי בבית"ר י-ם, ואת האותות שלו כבר התחילו לראות. בראיון ל"5 באוויר", חלוץ עירוני קרית שמונה, מוחמד שכר, התייחס תיאורטית לאפשרות שיגיע לבית"ר י-ם והודה שבשונה מהעבר, כעת הוא לא פוסל את האופציה.

"אחרי שעלי מוחמד שיחק בבית"ר י-ם, יהיה יותר קל לכל השחקנים מהמגזר להגיע לבית"ר י-ם", שכר סיפר, "לא בטוח שאסכים להגיע, אבל כן אשקיע בזה מחשבה וזו אופציה. אם ארגיש שזה יעזור גם למגזר וגם לכדורגל הישראלי וגם טוב לקריירה שלי, אז אני לא אהסס".

עם שכר, בינתיים, אפשר לראות רוחות חדשות בקרית שמונה: למרות שהודחה מגביע המדינה, הקבוצה של קובי רפואה המשיכה את המומנטום בליגה, כשהביסה אמש (שלישי) 0:3 בחוץ את הפועל כפ"ס. שינוי השיטה של המאמן, והמעבר לשלושה בלמים, הוכיח את עצמו: אורי צעדון הרבה לסייע להתקפה, מרכז ההגנה היה יציב ושקט והחלק הקדמי היה מצוין.

יואל אבוחצירא ניצל את העובדה ששרידן נעדר מההכנות למשחק ורשם את משחקו הגדול בקריירה עם שער, בישול וסחיטת פנדל. החלוץ מעט לשחק ואף פרידה בינואר עלתה על הפרק, אך נראה שבק"ש לא ימהרו לתת לחלוץ ללכת.

הדמות המרכזית בק"ש הוא ללא ספק קובי רפואה ששחזר הישג מסוף עונת 2017/18 וחיבר שלושה ניצחונות רצופים, אז המאמן היה חיים סילבס. במועדון פירגנו למאמן: "הוא משקיען ורק מי שנמצא פה מבין כמה. כיום אחרי מכבי חיפה ובית"ר ירושלים אנחנו הקבוצה בכושר הטוב בליגה".

רפואה אמנם העביר ביקורת במהלך המשחק ובסיום על קבלת ההחלטות של השחקנים והבהיר כי התוצאה הייתה צריך להיות גבוהה יותר, אך פרגן לשחקנים: "הניצחון מגיע לכם, נחגוג היום ומחר נתחיל לחשוב על המשחק ביום שבת".

כמו כן, ג'יימס אדניי מציג משחק אחר משחק שהוא אחד הזרים הטובים שנחתו הקיץ בישראל. אדניי זעם על צוות השיפוט על כך שהורחק וטען כי ניסה לחלץ כדור והפרשנות הייתה שגויה. בק"ש ישנה אכזבה גדולה שהניגרי לא יטול חלק במשחק נגד מכבי חיפה במחזור הקרוב, כמו גם מרכוס דיניז בשל כרטיסים צהובים.

מוחמד שכר שעד העונה ספג ביקורת על אי הצגת מספרים, רשם אמש את הבישול השלישי שלו העונה ולהם הוסיף שער אחד. לאחר המשחק, הוא סיכם: "זה לא היה המשחק הכי טוב שלנו העונה, אבל היינו חזקים בהגנה ויעילים בהתקפה כמו שקובי רוצה ומבקש מאיתנו".

החלוץ ניסה להסביר מה לא עובד עד שלושת המחזורים האחרונים: "אני חושב שלא היינו מחוברים מספיק ועכשיו בתקופה האחרונה זה מתחיל להתחבר לנו. יש לנו חיבור מצוין עם קובי, הוא שואף גבוה ומחדיר בנו טירוף וגורם לנו להאמין בעצמנו כל פעם מחדש".

הניצחונות האחרונים האחרונים הרחיקו את ק"ש מהקו האדום וכעת היא רחוקה שלוש נקודות מהפלייאוף העליון. שכר: "אנחנו תמיד חושבים למעלה, אבל אנחנו גם לא שוכחים שאנחנו גם קרובים לקו האדום. אנחנו לא רוצים לחשוב על כלום חוץ מעל המשחק ביום שבת".