הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואיזה מסכנים האוהדים: על מחדלי אצטדיון בלומפילד

למעלה משלוש שנים נמשכו העבודות על שיפוץ אצטדיון בלומפילד, ויום אחד של גשם עז הספיק כדי לחשוף את המחדלים: דליפות, הצפות ותמונות לא ראויות ל-2019. עם כ-3,000 מקומות מקורים בלבד, נראה כי הצופים צפויים להמשיך לסבול בעתיד הקרוב. צפו בכתבה

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  30.12.19 - 11:53
תחילת כתבה

יותר משלוש שנים חיכו אוהדי מכבי והפועל תל אביב ליום שבו יהיו יכולים לחזור הביתה - לאצטדיון בלומפילד. לפני כארבעה חודשים, אחרי למעלה משלוש שנים של עבודות שיפוץ, הרגע המיוחל הגיע כשהמגרש ביפו נחנך מחדש. אבל כעת, עם הגעתו של החורף, המחדלים צפים.

כחצי מיליארד שקלים השקיעה עיריית תל אביב-יפו בשיפוצו של האצטדיון, אבל על גג שישמור על האוהדים יבשים לאורך החורף - היא החליטה לוותר. מעבר לכך, ימים בודדים של גשמים עזים, הספיקו לחשוף מה שנראה כמו שורה של תקלות, בדגש על מערכות הניקוז באצטדיון.

"אין בעיות מבניות באצטדיון. הניקוז פועל בצורה מסודרת ובתוך כמה דקות, בסופו של דבר כל המים מתנקזים למקומות שהם צריכים להתנקז", טען מאור בנימני, מנכ"ל היכלי הספורט תל אביב-יפו, "זה גשם ראשון אחרי הבנייה ואנחנו נבדוק את הדברים. אם יש דברים שצריך לשפר, אנחנו נשפר אותם".

בינתיים, רק כ-3,000 מקומות באצטדיון המשופץ מקורים - כך שעושה רושם כי האוהדים ימשיכו לסבול גם בעתיד הנראה לעין. "העירייה היא גוף ציבורי והיא צריכה להחליט אם לבנות גן ילדים, בית ספר או לקרות את בלומפילד. אם שמים דברים בפרופורציות, אז ההחלטות היו סבירות וטובות. בעתיד נראה מה הלאה", סיכם בנימני.