"עונש חסר הגיון ותכלית": הערעור של מכבי

הצהובים דורשים זיכוי מביה"ד: "התעלמות מוחלטת מפעולותנו"

תומר לוי
תומר לוי  30.12.19 - 18:25
תחילת כתבה

חמישה ימים אחרי שספגה את עונשה מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, בעקבות אירועי הדרבי, מכבי תל אביב הגישה היום (שני) את הערעור הרשמי על ההחלטה. הדרישה: זיכוי מוחלט, או לכל הפחות הפחתה בעונש וביטול משחק הרדיוס שנקבע, כמו גם סגירת שערים 10-11 באצטדיון בלומפילד. הדיון בערעור יתקיים ביום רביעי.

בכתב הערעור, טוענת הקבוצה כי הענישה אינה עומדת בקנה אחד עם המאמצים שנעשו למיגור התופעה, וכמו כן שאין לה אחריות שילוחית ולכן העונש שלה אמור להיות קל בהרבה.

כך נכתב: "עניינו של ערעור זה, בענישה קשה ביותר, חסרת היגיון ותכלית, אשר מוטלת על הקבוצה וקהלה הגדול, ללא כל אבחנה, תוך התעלמות מוחלטת מכך שמדובר במעשה של בודדים, שנתפסו ע"י המערערת - על אף שמדובר במשחק חוץ שלה - והורחקו ממשחקיה. ההחלטה מתעלמת לחלוטין מהפעולות חסרות התקדים שנעשות ע"י המערערת למיגור אלימות וגזענות. זו ענישה שפוגעת אנושות בעיקרון הספורטיביות".

"שיא האבסורד הגיע כאשר בית הדין החליט על השתת עונש רדיוס, עונש אשר חלף מעולם הכדורגל מלבד ישראל ואין לו כל תכלית המשרתת את מטרות הענישה", המשיכו במכבי לתקוף את ההחלטה. "עונש זה פוגע בקהל הטוב, ציבור רחב שמהווה את הרוב וכולנו רוצים שיגיע למגרשי הכדורגל. אין זה הגיוני לשלוח 30,000 אוהדי כדורגל מתל אביב לחיפה בשעות הלילה, כשהעבריינים כבר נתפסו ונענשו חמורות".

לסיכום, התייחסו נציגי מכבי לסגירת שערי האוהדים 'השרופים': "גם סגירת שערים 10-11 משוללת כל היגיון, מאחר והמערערת הייתה קבוצה אורחת אשר אוהדיה שישבו ביציעים אלה הורכבו מאוהדים של כל שערי הקבוצות במשחקי הבית שלה. ביציעים אלה ישבו אוהדים משערים 7,8,2,13 וכיו"ב".

בעניין אחר, האלופה צפויה להמשיך בעתיד הקרוב במלאכת הארכת חוזיהם של שחקני מפתח בסגל. אחרי שכבר החתימו את יונתן כהן, שחר פיבן, מאור קנדיל ואילון אלמוג על חוזה חדש, במכבי ת"א ינסו להמשיך את ההתקשרות גם עם איתי שכטר, אייל גולסה, שרן ייני ואבי ריקן, אשר כולם יסיימו חוזה בקיץ.

לגבי שכטר, החלוץ הוותיק הפך לאחרונה לבורג חשוב אצל ולדימיר איביץ', והוא צפוי כאמור לקבל הצעה לחתום לעונה נוספת. "הוא נכס לכל קבוצה, על המגרש ובחדר ההלבשה. הוא מסוג השחקנים שאתה רוצה שיישאר אצלך כל הזמן", פרגנו במועדון.