הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אנחנו לא באסטיונרים. אברמוב פוגע"

אוהדי בני יהודה מסבירים את המחאה: "למועדון אין זהות"

סהר דיין  01.01.20 - 15:15

מה הקהל של בני יהודה רוצה מברק אברמוב? בתקופתו הקבוצה זכתה בשני גביעים, הייתה באירופה והצליחה לשמור על מאמן בכיר בדמות יוסי אבוקסיס, אך האוהדים ממשיכים למחות נגד הבעלים, שמצידו טוען כי אם היה משלם על אמצעי העידוד, המחאה היתה נגמרת. שניים ממובילי המחאה, חיים אשכנזי ואור שלום, מסבירים את המחלוקת.

"אם הוא אומר שאוהדים ביקשו ממנו דמי חסות, שיגיד שמות. אי אפשר להכתים את כל הקהל", אמר אשכנזי, שעבד בעבר במחלקת הניו מדיה של המועדון, "אני מכיר את חברי ארגון האוהדים ואני לא מאמין שזה קרה. בכל הזדמנות אברמוב משפיל אותנו. הוא קרא לנו בראיונות באסטיונרים וגזענים. אנחנו לא כאלה וזה פוגע".

"אי אפשר בכל עונה לפרק ולבנות מחדש", התלונן אשכנזי על מדיניות המועדון, "בשנה שעברה הייתה הצלחה ענקית בגלל ההמשכיות של הסגל. חזיזה עשה עונה שלישית אצלנו, יובל אשכנזי ומאביס צ'יבוטה עונה שניה, שי קונסטנטין, ירדן שועה וסתיו פיניש הם שחקני בית. ההצלחה לא מקרית, הבעיה היא שהיום אין לנו למי להתחבר. אני רוצה להרגיש את המחויבות שלי כלפי השחקן. איבדנו את הזהות".

גם לגבי מדיניות המוצרים ומצב אגודת הנוער של המועדון יש טענות: "בשביל לקנות חולצה רשמית של המועדון, אני צריך לפרפר בין בית פנורמה לשכונת התקווה כדי להדפיס שם ומספר. זה לא רציני, הכל נעשה בצורה עקומה. בנוסף, אברמוב פירק את קבוצת הנוער והוריד אותם ליגה. קבוצות הילדים מתאמנות עם עמוד תאורה אחד בגלל ויכוחים שלו עם עיריית תל אביב. זה לא הגיוני שזה קורה בקבוצה בליגת העל".

למרות ההצלחה המקצועית של יוסי אבוקסיס, גם הוא לא נשאר נקי. "יש פה ניגוד אינטרסים", אמר אור שלום ל"מגרש פתוח", "לפני ארבע שנים יוסי לא הסכים למכירות השחקנים של משה דמאיו ועזב. בגלל שאברמוב חבר שלו זה עובר בשקט. אנחנו רוצים לראות את הקבוצה מתקדמת. אברמוב לא מראה רצון לבוא לקראתנו".

"הוא טוען שהחזון שלו זה להשביח שחקנים ולהפוך אותנו לתחנת מעבר", אמר שלום, "קבוצות כמו מ.ס. אשדוד והפועל חיפה מביאות שחקנים לגיטימיים בליגה ואנחנו לא. אי אפשר כל שנה להביא רכש מליגות נמוכות בלי תחליף ראוי לאלו שעזבו. האוהדים רוצים משהו שיגרום להם להגיע למגרש. ציפינו לקפיצת מדרגה אחרי ההצלחה בעונה שעברה".

ומה עם בלומפילד? "אני מצפה שאברמוב ידאג לאינטרסים שלנו ויפעיל לחץ על מנת להקים מגרש שמתאים לנו. לא הגיוני שלגמר גביע מגיעים 15,000 צופים ולמשחק ביתי נגד מכבי ת"א העונה מגיעים 1,000. האוהדים לא מגיעים למגרש בגללו".