על פרשת דרכים: לוסיו עשוי להיפרד מחדרה

ק"ש וראשל"צ כבר עוקבות: החלוץ הברזילאי מחפש התחלה חדשה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.01.20 - 11:13
תחילת כתבה

אחד החלוצים האיכותיים בארץ עומד בפני תחנה חדשה: לוסיאלמו פאלנו סוארס, או בקיצור "לוסיו", מסיים את חוזהו בהפועל חדרה בתום העונה, ורשאי להתחיל כעת במו"מ עם קבוצות אחרות כדי לעזוב בקיץ. עם זאת, לא מן הנמנע שיעזוב כבר בחלון ההעברות הנוכחי.

בעידן שבו הליגה הישראלית לא משופעת בחלוצים איכותיים, לוסיו הוא מצרך נדיר. העונה הוא כבש עד כה רק ארבעה שערים (יותר מרבע מסך השערים שכבשה חדרה), אך אין ספק שהפציעה של אליאל פרץ האיש שאחראי על הבישולים השפיעה גם על יכולות הכיבוש שלו.

בעונה שעברה לוסיו כבש 12 שערי ליגה והוסיף עוד שלושה שערים במסע הגביע שהסתיים רק בחצי הגמר. בגיל 31 הוא אחד מבכירי החלוצים בכדורגל הישראלי ויש לו ביקוש.

עירוני ק"ש והפועל ראשל"צ העבירו הצעות ראשוניות להנהלת חדרה שביקשה לדחות את פתיחת המו"מ לאחר המשחק הערב (שבת) נגד הפועל חיפה. 70 אלף ש"ח ו-150 אלף ש"ח היו ההצעות בהתאמה ובכל מקרה בחדרה דורשים יותר.

סעיף השחרור של לוסיו עומד על 300 אלף דולרים ובקיץ בחדרה התעקשו לא לשחררו להפועל תל אביב שלא הסכימה לשלם את מלוא הסכום. בהנהלת הפועל חדרה עשו את המקסימום ושדרגו את הברזילאי שנחשב למשתכר הגבוה במועדון בכל הזמנים.

ייתכן שהערב הוא ירשום את הופעתו האחרונה במדי הפועל חדרה, אם המו"מ יבשיל השבוע. לוסיו זוכה להערכה בחדרה ומצוי בקשר חברות טובים עם אנשי המועדון, אך אף אחד לא יופתע אם תמורת הסכום הנכון גם הוא ירצה לחוות מקום חדש.