האוהדים קבעו: הקהל של מכבי חיפה טוב יותר

"פנאטיקוס" לקראת משחק העונה: מי מנצחת בקרב הבעלים?

גל לפלר  06.01.20 - 16:13
תחילת כתבה

לעיתים נדמה שצמד המילים המחייב "משחק העונה" מעט איבד מיוקרתו בשנים האחרונות, נוכח העובדה שכל משחק בין מוליכת הטבלה לסגניתה עונה לתיאור המפוצץ. אלא שהערב (שני), בטח עבור אוהדי שתי הקבוצות, מדובר בטייטל ראוי למפגש בין מכבי חיפה למכבי תל אביב במסגרת המשחק המרכזי במחזור ה-17.

וכיאה ל'קלאסיקו הישראלי', שהפעם מעבר ליוקרה וההיסטוריה משמש גם כקרב ישיר כחלק ממאבק האליפות, אפליקציית פנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל, ערכה השוואה מעניינית בין שני המועדונים המובילים בכדורגל הישראלי. איזה מאמן מפיק יותר מהסגל שלו, איזה בעלים יותר מצליח, מי מבין שחקני הקבוצות הוא הטוב בארץ וכמובן שאלת השאלות – איזה קהל טוב ותומך יותר על פי דעת האוהדים? התשובות המרתקות לפניכם.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

באופן טבעי, משחק בסדר גודל כזה בין שתי הקבוצות הטובות בארץ יכלול את מיטב שחקני הליגה. האוהדים התבקשו לבחור מי מבין אלו שינצצו על כר הדשא הערב הוא הטוב ביותר. 35% בחרו בצ'ארון שרי, שמככב מתחילת העונה ונחשב לחולייה החשובה ביותר של הירוקים במשחק ההתקפה. אחריו הגיע מלך השערים והבישולים של הצהובים יונתן כהן עם 26%, שעל אף השעיות כאלו ואחרות הספיק להיות מעורב ב-12 שערי ליגה העונה. השם הבא המפתיע (או שלא) ברשימה הוא דולב חזיזה עם 13%, אשר הספיק להקדים גם את מלך שערי הליגה ניקיטה רוקאביצה (11%), עומר אצילי (9%) ודור מיכה (6%).

בכל הקשור לעמדת המאמן, נראה שהקונצנזוס שהיה סביב ולדימיר איביץ' לאחר האליפות הדורסנית בעונה שעברה, מעט נסדק. רוב אוהדי הקבוצות בליגה (68%) מאמינים שבלבול עושה עבודה טובה יותר עם הסגל העומד לרשותו, ככל הנראה גם כביקורת על עודף הרוטציות וההשעיות בהן דגל הסרבי במהלך העונה. גם כשבוחנים את אוהדי שתי הקבוצות, ניתן לראות שאוהדי מכבי חיפה מרוצים יותר עם 89 אחוזי תמיכה במאמנם, לעומת 71 אחוזים מאוהדי מכבי תל אביב. כאמור, כמעט שליש מהקהל הצהוב (29%), סבורים שבלבול עושה עבודה טובה יותר ממאמנם.

ומספסל השחקנים לעומדים בראש המערכת – האוהדים התבקשו להכריע איזה בעלים היו רוצים בקבוצה שלהם. מבחינת אוהדי שאר הקבוצות, התוצאות די צמודות עם יתרון קהל ליעקב שחר (52 אחוזים), לעומת 48% שהיו מעדיפים את הקנדי, שמנהל את המועדון משלט רחוק. גם במקרה הזה, אוהדי מכבי חיפה יותר מרוצים מבעל הבית שלהם, אם כי בהבדל מינורי מהיריבה הגדולה.  94% מאוהדי מכבי חיפה מרוצים משחר ו-6% מעדיפים את גולדהאר, לעומת 92 אחוזי תמיכה של הצהובים בבעלים הקנדי.

נקנח בסוגייה המהותית ביותר כמובן – האוהדים. השיחות הקולחות על שחקן כזה או אחר  או המערך המתאים ימשיכו כסדרן – אך הפעם אפליקציית פנאטיקוס שאלה את האוהדים – איזה קהל טוב יותר? בין אם זו הסלידה של יתר האוהדים לצהובים או המספרים של אוהדי מכבי חיפה גם בשנים הקשות – 70% מאוהדי הליגה סבורים שאוהדי מכבי חיפה הם הקהל טוב יותר, מבלי להיכנס לקריטריונים (נאמנות, כמות וכ'ו). שלא במפתיע – קהלי האוהדים היחידים שנתנו עדיפות לאוהדי מכבי תל אביב הם הקהל הצהוב עצמו (92%) ואוהדי הפועל חיפה (77%). לשאלה איזה קהל ילך לישון בחיוך הלילה – נקבל תשובה סביבות השעה 22:00. 

רוצים גם אתם לקחת חלק בבחירות אלו? להורדת האפליקציה 'פנאטיקוס':
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן