זה מתקרב: אבוקסיס סיכם בהפועל ב"ש לשנה וחצי

עידן חדש בבירת הנגב עומד לצאת לדרך. אחרי יממה אינטנסיבית ושיחות שהתנהלו עד לשעות הלילה בין ברקת לאברמוב והמאמן, נותר רק לקבוע את גודל הפיצוי שתקבל בני יהודה על שחרורו. שכרו לא ייפגע ויעמוד על כ-80 אלף ש"ח בחודש. ההודעה: עוד היום

מוטי פשכצקי ותומר לוי  08.01.20 - 01:44
תחילת כתבה

אחרי סיום תפקידו של ברק בכר, נראה שהפועל באר שבע מצאה את המחליף שלה. האדומים ויוסי אבוקסיס הגיעו לסיכום על מינויו לעונה וחצי ללא אופציית יציאה בשכר של 80 אלף ש"ח לחודש. ההודעה הרשמית תתפרסם כבר היום (רביעי) ובינתיים, השחקנים זכו לסימן ראשון לקראת בואו, כשקיבלו הודעה כי אימון הבוקר נדחה לערב. על מועמדותו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

הבעלים אלונה ברקת נפגשה בערב שלישי עם הבעלים של בני יהודה, ברק אברמוב, עד לשעות הקטנות של הלילה על מנת לסגור את השחרור והמעבר של אבוקסיס לבירת הנגב, כשבין המועדונים נסגר מתווה. כעת, נותר לקבוע רק מהו גודל הפיצוי אותו תקבל בני יהודה, דבר שלא אמור להוות מכשול בדרך לחתימה.

סעיף השחרור של אבוקסיס בחוזה שלו בקבוצה התל אביבית עמד על חצי מיליון יורו. תחילה נודע לערוץ הספורט כי בבני יהודה יבואו לקראת ב"ש, וברקת ככל הנראה תשלם 200 אלף יורו בלבד כפיצוי. בנוסף, עומדת אופציה במסגרתה הכתומים יקבלו זכות ראשונים על כל שחקן שב"ש משחררת.

באר שבע רצתה את אבוקסיס כבר בקיץ, אך הוא סירב, וכעת היא רואה בו בתור מאמן העתיד שלה. כאמור, המאמן בן ה-49 אמנם נמצא תחת חוזה בבני יהודה, אך על פי ההערכות אברמוב לא עמד בדרכו - בדרך, כנראה, לאתגר הגדול בקריירה שלו. אגב, גם רן בן שמעון היה מועמד בשעות הראשונות אחרי עזיבת בכר, אך בסופו של דבר הוא לא היה המוביל ברשימה.

אבוקסיס החל את קריירת האימון שלו ב-2007 כעוזר בהפועל תל אביב, וכעבור ארבע שנים הפך לראשונה למאמן ראשי כשחתם בבני יהודה. אחרי עונה אחת הוא עבר בחזרה לאדומים מחודורוב, גם כן כמאמן ראשי, ומשם זיגזג בחזרה לכתומים, העביר שנתיים בבני סכנין ושוב נחת בבני יהודה. במקביל, הוא גם שימש כעוזר מאמן נבחרת ישראל למשך ארבע שנים עד 2016.

המאמן זכה עם בני יהודה בגביע המדינה בעונה שעברה. זהו התואר היחיד שלו בתור מאמן ראשי, שכן יש לו גם שלושה תארים כעוזר עם הפועל תל אביב (דאבל ב-2009/10 ועוד גביע שנה לאחר מכן).

ומה עם עתידה של בני יהודה? ברק אברמוב יצטרך לקבל החלטה מהירה מי יהיה מחליפו של יוסי אבוקסיס. שני המועמדים המובילים הם גיא צרפתי, שעזב את הפועל ב"ש יחד עם ברק בכר ואורי גוטמן, שעשוי לחזור אחרי החוויה הקצרה בהפועל חדרה.