הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אלון לא האמין שאשאיר את רעננה בליגה"

צפו במאמן ראשל"צ, קורצקי, בראיון במגרש פתוח: "הגיע לי יותר קרדיט ברעננה. אני ראוי לליגת העל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.20 - 20:38

מנחם קורצקי עבר לא מעט טלטלות בקריירה. בחודש האחרון הוא חווה עוד אחת כזאת כשפוטר מהפועל רעננה, נועלת הטבלה בליגת העל, ולאחרונה קיבל מינוי לקבוצה מהליגה הלאומית - הפועל ראשון לציון. בראיון לתכנית "מגרש פתוח", סיפר המאמן על מה שהוביל לכל השינויים הללו, ואף התייחס למעמד המאמן, אחד הנושאים הכואבים בכדורגל הישראל אותו הוא מכיר על בשרו באופן ישיר.

תחילה סיפר קורצקי איך נרקמה העסקה בקבוצתו החדשה: "למען האמת לא תכננתי לרדת השנה לליגה הלאומית, חיכיתי להצעות מליגת העל ורציתי טיפה לנוח יותר. עמוס ומשה הזמינו אותי לשיחה, והאמת שהלכתי יותר כדי לכבד אותם מאשר לסגור, ואז הבנתי מעמוס את הלהט והרצון שלו לעשות משהו בעיר ראשון לציון עם הקבוצה. זה מאד קרץ לי והחלטתי שאני לוקח את האתגר".

"כמובן שכשהחתימו אותי הדרישה הייתה לעלות ליגה. גם הדרישות שלי גבוהות וגם הרצונות שלי. הגעתי מליגת העל, אז כמובן שבאתי בשביל לעלות ליגה. צריך לעשות את זה חכם, אבל בהחלט זו המטרה".

על פיטורי טסלפפה הוא הוסיף: "באופן כללי מעמד המאמנים לא טוב בלשון המעטה. עופר עשה פה עבודה יוצאת מן הכלל. היד על ההדק קלה מדי לכולם, אבל זה הכדורגל ומתמודדים עם זה. מאמין שגם עופר ימצא בית אחר וטוב, גם לראשל"צ יש את הרצונות שלה. אני רוצה להמשיך את הדרך שלו. הפיטורים שלי? אני חושב שגם אצלי הגיע לי טיפה יותר קרדיט. הייתה לי אכזבה כמובן, וזה לא היה משהו מתוכנן או שציפיתי לו, אבל זה כבר מאחורי. אני תמיד אראה את רעננה כבית ראשון שלי, אני מאחל להם רק טוב ותמיד ארצה שיצליחו".

קורצקי ניסה להסביר מה בדיוק הוביל לפרידה: "זה לא בדיוק פרידה הדדית. כשהייתי ברעננה אמרתי שכל עוד ירצו אותי, אהיה לרשותם. בשיחה עם אשר (אלון) הרגשתי שהוא פחות האמין שאוכל השנה להשאיר את הקבוצה בליגה. הוא אמר לי חד משמעית שהוא חושב שכדאי שניפרד - אחרי הדברים האלו לא ראיתי טעם להישאר ולהתעקש. זה גרם לי להרבה צער, אבל תמיד יהיה לרעננה מקום אצלי בלב. עכשיו אני צריך לדאוג לעתיד שלי. כן מאמין ביכולות שלי ובמה שאני מביא לכדורגל. חושב שאני מאמן ראוי לליגת העל, אני מקווה שאחזור עם ראשל"צ לבמה המרכזית של הכדורגל".

המאמן גם פירט על ההידרדרות של רעננה בטבלה: "אני חושב שפתחנו טוב את העונה, נראינו טוב כן מבחינת הבקעת שערים, יצירת מצבים ותוצאות. אחרי זה אני חושב שהיו הרבה טעויות שיפוט שפגעו בנו וגרמו לנו לאיבוד נקודות. זה יצר גלגל כזה שלא הצלחנו לעצור אותו. כשהיינו טובים לא הצלחנו לנצח וכשהיינו פחות טובים אז כמובן שהפסדנו. ניצחון אחד היה כן מרגיע ועוצר את זה. לצערי זה לא קרה בתקופתי. אני בטוח שאשר יידע מה לעשות בחיזוק ויצליחו להשאיר את רעננה ליגה".

"אני חושב שלמזלה הליגה לא ברחה לה, שינוי של שני שחקנים בסגל כן יעשה את העבודה. מאמין שאשר וניסו יעשו מה שצריך להשאיר אותה ליגה, היא ראויה עם הצוות והשחקנים שיש לה".

לגבי מצבה של ראשל"צ קורצקי סיכם: "הקבוצה פתחה את העונה מעל המצופה. תחילת העונה היא הייתה בחוסר וודאות, ארגנו שחקנים ברגע האחרון והביאו תוצאות. בתקופה האחרונה פחות הלך להם והחליפו מאמן. אני באתי לייצב קצת את הקבוצה ולהביא את ה-DNA שלי. ייקח לי כשבוע עד 10 ימים לראות מה קורה עם השחקנים פה, את מי צריך להשאיר, את מי לשחרר ולהחליף. נעבוד קשה ונביא תוצאות".