איביץ': "אמאדור? נשמור את זה לעצמנו"

צפו במאמן מכבי ת"א לפני בית"ר: "אף אחד לא בטוח בהרכב אצלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.20 - 15:10
תחילת כתבה

למרות הניצחון הדרמטי והמשוגע על מכבי חיפה במשחק העונה במחזור הקודם, הירוקים מהכרמל עדיין דולקים אחרי מכבי תל אביב בטבלה. האלופה המכהנת רוצה להמשיך לשמור על פער יציב בפסגת ליגת העל בכדי להישאר עם ראש יחסית שקט. אולם, גם המשוכה במשחק המרכזי של המחזור ה-18 תהיה קשה במיוחד, כשהצהובים יפגשו מחר (שני, 20:15, ישיר ב-5SPORT) את בית"ר ירושלים. ולדימיר איביץ' דיבר היום במסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות.

"אנחנו משחקים מול קבוצה מצוינת שהשתפרה מאד מהעונה שעברה", אמר הסרבי. "זו קבוצה שונה לגמרי. יש להם שחקנים מעולים בכל צד של המגרש ושילוב של וותיקים מנוסים לצד צעירים מסוכנים. אני מצפה לקושי הרבה יותר גבוה מהמשחק הקודם מולם. הסגל? כולם צריכים להיות מקצועיים. לפעמים אני משנה החלטות ברגע האחרון. אף אחד לא בטוח יפתח לפי החוזה שלו, כולם אותו הדבר עבורי, כולם צריכים להראות לי מי רוצה הכי לשחק ומי יכול לספק את האיכות של המשחק. ההחלטה היא שלי בסופו של דבר".

המאמן הוסיף: "גם אם המאמן עושה טעויות, שזה נורמאלי. אני מנסה למזער את זה כמובן. כולם עובדים קשה, ויש לנו עוד הרבה משחקים עד לסיום העונה. אנחנו צריכים את כל השחקנים בסגל שיעבדו ושיעזרו לנו לשפר את המשחק שלנו".

כשנשאל לגבי השמועות על עזיבת ז'איר אמאדור, הוא ענה: "נשמור על זה לעצמנו, כאן בתוך המשפחה. שכטר? לא אדבר על היכולת שלו כי כולכם מכירים אותו. הוא אדם פנטסטי. הוא תורם מאד לחדר ההלבשה".

איביץ' גם התייחס להגנה שלו מהמשחק מול מכבי חיפה: "זה לא רגיל עבורנו לספוג שלושה שערים, אבל שלושתם שספגנו הגיעו אחרי טעויות שלנו. זה מה שקורה כשאנחנו מגנים ככה במצבים נייחים. הם כבשו שערים יפים, אבל זה לגמרי טעויות שלנו. אנחנו צריכים לעבוד כדי לשפר את הדבר הזה. אנחנו עובדים על מצבים נייחים, וגם על עוד דברים. ממשחק למשחק אנחנו משפרים את מה שצריך ושומרים על הדברים הטובים. אנחנו מכבי ורוצים לנצח כל משחק".

"כשמייצרים מצבים ומחמיצים הרבה, זה משהו שקורה גם לקבוצות הטובות ביותר בעולם. הבעיה האמיתית היא כשלא מייצרים מצבים בכלל. אנחנו היינו יכולים להפסיד בדקה ה-90 מול מכבי חיפה עם ההחמצה בסיום, אבל אל תשכחו שהיינו גם יכולים להוביל 0:4, והחמצנו הרבה מצבים. זה הכדורגל, הענף הכי מעניין בעולם. אתה יכול לייצר כל כך הרבה מצבים ולסיים עם נקודה אחת או אפילו 0".

אייל גולסה דיבר לפני המאמן שלו ואישר שהוא כשיר. לאחר מכן הוא הוסיף: "אנחנו נבוא באותה הגישה. יודעים מה צריכים לתקן מהמשחק מול מכבי חיפה. עובדים על זה ובטוח שנעשה את זה מחר. המשחקים נגד בית"ר תמיד קשים, הם בתקופה מצוינת, אנחנו יודעים שיהיה לנו מאד קשה. גם מחר יהיה משחק שהקהל יאהב לראות. נקווה שנעשה את זה לטובתנו. היינו קרובים לסיים את המשחק מול חיפה גם בדקה ה-30. יודעים מה צריך לתקן, כמו שאמרתי עובדים על זה כל יום".

"כל שחקן בסגל יכול להיכנס להרכב. זה יכול להשתנות ברגע אחד. פערי רמות בינינו למכבי חיפה? שומע את זה הרבה, אבל כשמשחקים אנחנו לא מרגישים את זה. אנחנו נותנים הכל, אבל אתם רואים מבחוץ אז יותר קל להגיד. אנחנו לא רואים את זה אז אני לא יכול להגיד. האווירה בסמי עופר מדהימה. זה אצטדיון שכיף לשחק בו, מאד דומה לבלומפילד. כמובן שהיינו מעדיפים לשחק בבית. לנו זה לא משנה, נבוא באנרגיה חיובית, באותה הגישה כמו מכבי חיפה. הכינו אותנו מצוין. יהיה בסדר".

הקשר נשאל לגבי האפשרות שיגיע לנבחרת, ואמר: "כל שחקן רוצה להיות שייך לסגל הנבחרת, זה לא סוד. אבל אני לא חושב על זה כרגע, אני רק חושב על איך להשתפר מאימון לאימון ואיך לעזור לקבוצה. אם יקראו לי, זה יהיה בונוס, אם לא אז לא. מפתחות לניצחון? יהיה משחק מאד קשה, צריכים לבוא מוכנים, הצוות הכין אותנו לשחקני המפתח שלהם. זה לא סוד, יודעים שלבית"ר יש שחקנים מצוינים. נבוא לעשות את העבודה. דיברנו על הפציעה שלי בעבר, התקופה הייתה לא פשוטה בכלל. זה נראה קל כשאני משחק עכשיו, אבל עבדתי מאד קשה בשביל זה. שמח שזה מאחורי. רק רוצה להמשיך. ברור שאני רוצה להמשיך פה, אמרתי את זה בעבר".