בית"ר קיבלה הצעה בסך 4 מיליון יורו עבור לוי גארסיה

הקיצוני מחוזר על ידי קבוצה צרפתית בליגה הבכירה, הירושלמים נוטים להשאירו עד סוף העונה. פלומן עתיד לעמוד לדין משמעתי בעקבות ההתפרצות ליציע

תומר לוי
תומר לוי  14.01.20 - 07:13
תחילת כתבה

חלון העברות כזה בית"ר ירושלים לא חוותה הרבה זמן. הקבוצה מהבירה, שמאז הגיע משה חוגג עסקה בעיקר בייבוא שחקנים ופחות בשחרורם, עומדת כרגע בפני פרץ של הצעות, כאשר שני הכוכבים שלה, לוי גארסיה וגדי קינדה הם המלפפונים החמים ביותר.

נתחיל בגארסיה. הקיצוני מעורר עניין רב בליגה הצרפתית, ולאתר ערוץ הספורט אף נודע כי אחת מקבוצות הליגה הבכירה הגישה הצעה רשמית לשולחנה של בית"ר, בסך ארבעה מיליון יורו. למרות הכסף הגדול, במועדון הצהוב-שחור נוטים לדחות אותה, לפחות עד הקיץ.

אז איך קבוצה ישראלית יכולה להרשות לעצמה לסרב לכזה סכום? כנראה שההחלטה של חוגג הולכת יד ביד עם כך שהכוכב הבלתי מעורער העונה של הקבוצה, גדי קינדה, צפוי להימכר בימים הקרובים, ולהכניס לקופה סכום המוערך בארבעה מיליון שקלים. לקשר בן ה-26, שכבש עד כה 7 שערי ליגה והוסיף 4 בישולים, יש מספר הצעות, כאשר אופציית ה-MLS מוערכת בהרבה כסף. כמו כן, הוא מחזיק בהצעות מגנק, גנט, סטנדרד ליאז' וככל הנראה גם אנדרלכט.

בבית"ר מבינים שעזיבתו של גדי קינדה צפויה לפגוע בקבוצה ברמה המקצועית באופן משמעותי, אבל יחד עם זאת, במועדון מצפים לחזרתו המיוחלת של עידן ורד, ואיתו חיזוק נוסף, כשאחד השמות שהוזכרו כאופציה להגיע לבירה בינואר הוא של אור דסה, שחקנה של הפועל רעננה.

בנושא אחר, בבירה מסכמים גם את ה-0:0 אמש (שני) נגד מכבי תל אביב. במועדון הייתה בסך הכל שביעות רצון מהתמודדות, כשאת מירב המחמאות קיבל המאמן, רוני לוי. "זה היה שיעור בהכנה טקטית. אלמלא טעות אחת, מכבי ת"א לא הייתה מגיעה למצבים כלל". יחד עם הפרגון ללוי, כל השחקנים שובחו על משחק הלחימה, במיוחד צמד הבלמים, דיוגו ורדאסקה ואור זהבי.

בבית"ר ערכו בירור קצר עם פרדי פלומן, לאחר ההתפרצות שלו ליציע. לטענת המועדון, קומץ אוהדי מכבי ת"א עמדו וקיללו את דן אייבינדר ואחד מאותם אוהדים קילל בצרפתית את פלומן, שעלה ליציע כדי לסגור חשבון, תוך שהוא נעצר רק על ידי התערבות של אנשי האבטחה. האירוע נרשם בדו"ח השיפוט, ותובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף החליט להעמיד אותו לדין.