הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קינדה סיכם עקרונית ל-4 שנים בקנזס מה-MLS

כפי שפרסמנו לראשונה: הקשר צפוי להימכר ב-3.7 מיליון דולר, בית"ר תקבל 50 אחוז. ירוויח 500 אלף דולר לעונה

תומר לוי
תומר לוי  15.01.20 - 00:41

בית"ר ירושלים בדרך לאבד את אחד השחקנים הבכירים שלה. ההערכה היא כי בשעות הקרובות תיסגר סופית עסקת העברתו של הקשר לקנזס מה-MLS, בשווי של 3.7 מיליון דולר. על האפשרות ששחקנה של הקבוצה מהבירה יעבור לארה"ב פורסם בלעדית באתר ערוץ הספורט.

קינדה לא שותף אתמול (שני) ב-0:0 מול מכבי תל אביב, כאשר הסיבה הרשמית היא פציעה. למרות זאת, במועדון משוכנעים כי הקשר העדיף שלא לסכן את עצמו, מאחר שהחזיק במספר הצעות מעבר לים, כולל מדאלאס. כעת נדמה כי הוא צפוי לחתום בקנזס על חוזה לארבע שנים ואמור להרוויח כ-500 אלף דולר לעונה. סכום המכירה יתחלק באופן שווה בין בית"ר למ.ס אשדוד.

לאורך כל הערב מבחינת בית"ר היה ברור שהכיוון הוא קנזס ושהעסקה כמעט הושלמה, ועכשיו ניתן כבר להגיד שהשחקן סיים את דרכו במועדון בו פרח העונה. ביום שני פרסמנו לראשונה שקינדה יימכר כבר בינואר ולא יישאר עד סוף העונה.

כאמור, קינדה זכה לביקוש בעיקר ב-MLS שבארצות הברית, שם היו שתי מתעניינות - FC דאלאס וספורטינג קנזס סיטי. על פי הסכם המכירה של הקשר, לבית"ר, שרכשה אותו ב-4 מיליון ש"ח, לא תהיה אפשרות להחליט על עתידו. משה חוגג אמנם רכש חצי מכרטיסו של השחקן, אבל הזכות לאן יעבור ומתי יימכר שייכת לאיש החזק מאשדוד, ג'קי בן זקן.

בבית"ר כבר מכינים את הקרקע לרגע שיאבדו את קינדה, והשם שנמצא חזק על הכוונת הוא זה של אור דסה מהפועל רעננה. שחקנה של מכבי תל אביב לשעבר מוערך מאד בבירה ועשוי להיות זה שייכנס לנעליו הגדולות של קינדה, שכבש העונה שבעה שערים ובישל ארבעה נוספים (ראשון בשתי הקטגוריות).

במועדון דווקא מחפשים בשלב הראשון שחקן זר שימלא את נעליו. אם לא יגיע כזה, גם דן ביטון וחנן ממן מועמדים להגיע לצד דסה. אם ממן מהפועל ב"ש אכן יצטרף, זו תהיה הקדנציה השנייה של הקשר בבירה אחרי שכבר לבש את המדים הצהובים-שחורים בעונת 2014/15.

בנושא אחר, פרדי פלומן יגיע אחה"צ לוועדת המשמעת ואמור להתנצל על העלייה ליציע. סעיף האישום הוא התנהגות בלתי הולמת וההערכה היא שהשחקן יורחק משני משחקים לפחות בשל העבירה. לגבי ההצעה מצרפת על לוי גארסיה אמרו במועדון: "החלטנו להשאיר אותו. בעוד שנה הוא יהיה שווה כפול כסף".