הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ככה פותחים עשור: אדריכלי ההצלחה של הפועל

הג'וקר, הזר שכבר נזרק והמאמן המכביסט. כך הושלם המהפך

סהר דיין  20.01.20 - 11:26

איזה כיף לאוהדי הפועל תל אביב בעשור החדש. ארבעה ניצחונות ליגה רצופים והעפלה לרבע גמר גביע המדינה. אין פה בלבול, לא  מדובר בתחילת שנות ה-2000 והחמסה של דרור קשטן לא עברה לכיס של ניר קלינגר. הקבוצה שהייתה מרחק יריקה מהקו האדום נמצאת פתאום במקום החמישי, שמוביל לפלייאוף העליון ויכולה להרשות לעצמה לחלום על תואר (לחלום בשקט, לא צריך להגזים).

ניר קלינגר, עמרי אלטמן, סטפן ספירובסקי. יש כמה גורמים להצלחה האדומה בתקופה האחרונה. מקבוצה שניצחה משחק אחד מתשעת הראשונים, הפועל ת"א רשמה שישה ניצחונות מעשרה משחקים עם מאמן "מכביסט" על הקווים ופתאום כדורגל זו לא מילה גסה בחודורוב.

נתחיל מהג'וקר של ההתקפה. ולא, עמרי אלטמן לא צריך צבעי פנים וצחוק משוגע כדי להיות האיש של האדומים. אחרי שנים של פספוס ואכזבה, החלוץ מוביל את הפועל ת"א ומזכיר לכולם למה פאולו סוזה נדלק עליו לפני שש שנים בצד השני של העיר. אלטמן כבש שערי ניצחון נגד הפועל חדרה ובני יהודה ושער יתרון נגד הפועל רעננה. למרות חגיגת הפיראט, רוברטו פירמינו הוא לא יהיה, אבל אולי בכל זאת שווה לקנות חולצה שלו כדי לתמוך באוסטרליה?

נמשיך עם ספירובסקי ונחזור ל-4:0 ההוא, נגד מכבי נתניה. מאז אותה תבוסה צורמת והזובור של קלינגר עליו, האדומים עם שישה ניצחונות ותיקו בכל המסגרות והקשר הצפון-מקדוני עם ארבעה שערים. הגול האחרון שספג ברק בכר בב"ש, האחריות שלו. הקבוצה הרומנטית מקטמון, גם עליו. אפילו מלכת המגזר מדוחא ובונוס: צמד עם טיל לחיבורים של האקס ניסו. אני לא יודע למה אשתו של ספירובסקי לא מרוצה בארץ (ניסית כבר את אבו חסן?), אבל מה שבטוח הוא שקלינגר צריך לחבק אותו חזק חזק לפני שהוא נותן ל"אחד מהזרים הטובים בארץ", ללכת.

"נתחיל מהסלט, אחר כך נעבור למנה העיקרית", אמר קלינגר בסיום הניצחון על רעננה כדי להוריד את קבוצתו לקרקע. אחראי הבחור וכך גם חוליית ההגנה שלו. מאז אותה רביעייה באצטדיון היהלום האדומים ספגו שני שערים בלבד בשבעה משחקים, למרות חיסורים ותחלופה בין הקורות.

ואחרי שהתענגנו על הקצפת, ומי היה מאמין שכך נתאר את אלטמן וספירובסקי לפני חודש, נעבור לעוגה. מייקל אולהה ופליפה רודריגס נכנסו לסל הקניות, אבל כדי להצליח לאורך זמן הפועל צריכה למלא אותו עוד הרבה. רק הזמן יגיד אילו עוד מצרכים יקנה ניר במכולת, כולל זו שתיפתח בשנה הבאה. השאלה היא כמה האחים ניסנוב ירשמו על החשבון, כי אם העוגה תמשיך לתפוח, למאמן כבר לא תהיה סיבה לעבור לעיקרית והוא ילך ישר לקינוחים.

נ.ב כל המילים נכתבו בזכות השימוש בטכנולוגיית ה-VAR.