"לא לאנטישמיות": המנהלת מנציחה את השואה

הארגון יציין במחזור הקרוב את יום הזיכרון הבילאומי

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.20 - 10:01
תחילת כתבה

במסגרת פעילות "יחד למען הקהילה", אשר מתקיימת בחסות מנהלת הליגות לכדורגל וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, אנו מציינים במחזור המשחקים הקרוב את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה.

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה הוא יום המאבק באנטישמיות ובגזענות. יום זה מצוין מדי שנה ב-27 בינואר, היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ מידי הנאצים. בתוך כך, הקונגרס היהודי העולמי נוסד בשנת 1936 על מנת להבטיח את קיומו ואחדותו של העולם היהודי.

בפעילותו השוטפת נלחם הקונגרס בתופעות האנטישמיות על כל צורותיה, מגביר את המודעות לסכנה הטמונה בהסתה לחוסר סובלנות, רדיפה ואפליה וממשיך לשמר את זיכרון השואה ואת זכרם של מיליוני היהודים ואינספור הקהילות היהודיות שנמחקו.

הפעילות תכלול את עליית השחקנים והשופטים עם חולצות ייחודיות הנושאות את הכיתוב: !WeRemember NEVER AGAIN בתוספת לסרטון שיוצג במסכים ועוד.

ארז כלפון, יו"ר המנהלת: "בשנה האחרונה אנו עדים לעליה חדה באנטישמיות בכל רחבי העולם. האנטישמיות פוגעת באנשים בכל העולם על בסיס יומיומי ואם לא נעצור אותה היא תמשיך לאיים על כולנו. העלייה המתמשכת באירועי האנטישמיות האלימים בעולם מחייבת את כולנו לעודד את השיח ולהגביר את המודעות לנושא. המנהלת גאה להיות שותפה במיזם הנצחה חשוב עם שותפים מכל העולם- weremember, שיגביר את החשיפה העולמית לזכר יום השואה הבינ"ל. אנחנו במנהלת הליגות ובקבוצות אומרים לא לאנטישימיות ולא לשנאה".