"איך הם לא ראו? איפה ה-VAR? כמה נסבול?"

צפו באלון מתפרץ בעקבות רגע ביזארי של בוריץ': "אנחנו שכונה"

גיל לוין
גיל לוין  25.01.20 - 21:08
תחילת כתבה

בוידאו: אשר אלון מתפרץ בסיום המשחק בין רעננה להפועל חיפה

את מה שקרה במשחק בין הפועל חיפה ורעננה הערב (שבת), אנחנו לא רואים כל יום. על פניו, זה היה משחק כדורגל נהדר. משחק מרובה שערים, מרובה אירועים, עם דרמה אחת גדולה בתוך תוספת הזמן. אבל מכל זה, קבוצה אחת יצאה עם תחושות אכזבה גדולות הרבה יותר מאשר הקבוצה השנייה - וזו הפועל רעננה.

אז מה היה לנו הערב? בתוך תוספת הזמן, במצב של 2:2 ורגע לפני תום המועד החוקי, רעננה יצאה להתקפה מתפרצת שהייתה יכולה לגמור עניין. אבל דווקא ברגע אולי היה מותח של ההתמודדות, יסמין בוריץ', שוער הפועל חיפה, החליט בצעד חסר תקדים לבעוט כדור נוסף לכר הדשא (השני במספר). יושבי האצטדיון היו די בהלם, אבל את לירן ליאני זה לא הרשים והוא החליט להתעלם מהמקרה.

ליאני אכן שרק והצביע על הנקודה הלבנה, אך בעקבות דחיפה על אור דסה - פנדל שבוטל לאחר התערבות ה-VAR. ובנוגע לאירוע המוזר, לא פצה ליאני פה. "על מה אני כועס?", נשאל אשר אלון בסיום המשחק וענה בזעם: "שופטי ה-VAR ישבו וצפו בפנדל של יואב תומר. הם ראו את השוער לוקח כדור נוסף ובועט אותו לכיוונו של תומר, ושתקו. אם זה לא פנדל ואדום, אז מה כן? איפה ה-VAR? איפה השופטים? מה קורה פה, כמה אפשר לסבול?".

"אני לא פועל לביטול ה-VAR", הסביר אלון את פועליו. "זו מכונה, היא מצלמת הכל. אני בעצמי ראיתי את הדברים בטלוויזיה. מה שצריך להשתנות זה הנוהל של מי שיושב בחדר ה-VAR. ריבונו של עולם, איך השופטים לא רואים דבר כזה? אנחנו כל פעם נדפקים בגלל המערכת הזאת. זו שכונה".