באיגוד החמיאו: בן אברהם פעל כמצופה

השופט גרף מחמאות על הפסקת המשחק. ביקורת על לירן ליאני

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.01.20 - 08:29
תחילת כתבהמחזור סוער התנהל בליגת העל אתמול (שבת), כאשר מעבר לתוצאות, מי שתפסו את הכותרות היו השופטים. שלומי בן אברהם, ששפט את המשחק בין עירוני קרית שמונה להפועל ב"ש והחליט להפסיקו לחמש דקות אחרי הקריאות הגזעניות של אוהדי ב"ש, קיבל שבחים רבים על התנהלותו. מנגד, לירן ליאני ספג ביקורת על ההתעלמות מהכדור הנוסף במגרש בין הפועל חיפה להפועל רעננה.

באיגוד השופטים החמיאו לבן אברהם, שלא חשש להפעיל את השלב השני בנוהל שלושת השלבים בגין קריאות גזעניות והפסיק את המשחק לחמש דקות בשל כך. בוועדה המקצועית רואים בחומרה קריאות מסוג זה והדרישה של אופ"א היא לפעול בדיוק כפי שפעל בן אברהם.

מבחינת קבלת החלטות נוספות של השופטים במחזור האחרון, באיגוד הוסיפו לשבח את החלטתו של בן אברהם לפסול את השער של מיגל ויטור בגין נגיעת יד. השריקה הזו נלקחה ללא שימוש בשיפוט המסך, בשל בעיה טכנית. יחד עם בן אברהם גם אלי חכמון צדק כאשר החליט להוציא שני אדומים להפועל כפ"ס מול הפועל ת"א בתוך שתי דקות.

מי שסיים את המחזור בצורה פחות נעימה היה לירן ליאני. הביקורת כלפי השופט הושמעה לאחר שהחליט לא להוציא כרטיס צהוב לשוער הפועל חיפה יסמין בוריץ', שהכניס כדור במתכוון לתחומי המגרש כדי לעצור התקפה מתפרצת של רעננה. מגורם באיגוד נמסר: "זה כרטיס צהוב ובעיטה ישירה מהיכן שהכדור היה לטובת רעננה וחבל שלא שרק".

ליאני מועמד לנהל את המשחק בין ב"ש למכבי ת"א ברביעי וכעת למשבץ איתן תבריזי צריך להחליט איך להנתנהל עם המצב, בשל העובדה ששלושת השופטים הבינלאומיים: אוראל גרינפלד, רועי רינשרייבר ודוד פוקסמן המריאו לפנות בוקר לכנס מקצועי במיורקה, ספרד.