מתיאוס זעם: "לא רוצים את רעננה בליגה"

במועדון דורשים מההתאחדות להתערב. צוות השיפוט: "לא ראינו". חלוץ איטלקי יחתום

גיל לוין
גיל לוין  26.01.20 - 08:06
תחילת כתבה

קשה לתאר את מידת הכעס והתסכול המציפים את הפועל רעננה, שזועמת על רמת השיפוט ודורשת את התערבות ההתאחדות לכדורגל, על רקע המקרה החריג במיוחד, שאירע אמש בדקות הסיום, כאשר יסמין בוריץ', שוער הפועל חיפה, בעט כדור על מנת להפריע ולעצור את ההתקפה של רעננה.

המקרה נעלם מעיני השופטים, והאירוע כלל לא נרשם בדו"ח. די היה להביט בפניו ולשמוע את קולו הרועד והחנוק של אשר אלון, בעלי המועדון, המדבר לעיני המצלמות על מנת להבין את גודל הכאב. "איך המקרה נעלם מעיני השופטים? לא ראינו דבר כזה בליגת העל", אמרו ברעננה, "בוריץ' חייב להיענש, אנחנו קוראים להתאחדות להעמידו לדין. לא ייתכן שזה יעבור בשתיקה".

דויד מתיאוס פרסם פוסט קשה באינסטגרם: "בשביל מה יש את ה-VAR? כמה נקודות איבדנו בגלל שלא רוצים אותנו בליגה? היו יותר משש או שבע טעויות נגדנו. תפסיקו עם זה".

בעקבות האירוע השנוי במחלוקת, גם תגובת צוות השיפוט לא איחרה לבוא: "לא ראינו מאיפה הגיע הכדור אל הרחבה - אם נשלח על ידי שחקן או ילד מבחוץ. כך או כך, הכדור לא הפריע למשחק. אם היינו רואים את בוריץ' מבצע את העבירה, הוא היה מקבל כרטיס צהוב ורעננה הייתה זוכה לכדור חופשי. אם הכדור היה פוגע בתומר, כבר היה מדובר בכרטיס אדום ופנדל. ואיפה הוואר? שופטי המסך לא מתערבים במקרים מהסוג הזה".

חוץ מבעיות עם השופטים, ברעננה התפנו גם לדברים חיוביים. היכולת הטובה שהציגו השחקנים, בפרט יואב תומר, אשר נמצא בתקופה אישית נפלאה וכבש משחק שלישי ברציפות, לא נעלמה מעיניהם של הצוות המקצועי. יחד איתו גם עידו לוי וירדן כהן זכו למחמאות על ההופעה שלהם.

ולנושא אחר, שלושה שבועות מאז נפתח חלון ההעברות ונראה שהפועל רעננה סוף סוף בדרך להחתמה ראשונה. לערוץ הספורט נודע שהיום עתיד לנחות בישראל החלוץ האיטלקי, אליה סוריאנו, במטרה לעבור בדיקות רפואיות ולחתום בקבוצה על חשבונו של קרלוס ריבאס, שקרע את הרצועה הצולבת וכרטיסו יוקפא.

סוריאנו בן ה-30, מתנשא לגובה של 184 סנטימטרים, העביר את חצי העונה האחרונה בוונלו מהליגה הראשונה בהולנד, שם שיתף פעולה עם שמואל שיימן. בשל קשיי התאקלמות ולאחר 17 הופעות בהן כבש שני שערים בלבד, החליטה הקבוצה ההולנדית להיפרד מהשחקן. העונה הקודמת לעומת זאת, הייתה די מוצלחת עבורו, כששיחק בליגה הפולנית, במדי קורונה קיילצה, שם כבש  14 שערים והוסיף שני בישולים ב-33 הופעות.