"נביא סכומי חסויות שהפועל חיפה לא הכירה"

רוכשי הפועל חיפה ל-5 באוויר: "המודל שלנו הוא אייל סגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.20 - 19:06
תחילת כתבה

"אני כאן כדי להישאר", הכריז אמש (שבת) בעלי הפועל חיפה, יואב כץ, למרות המו"מ למכירת המועדון, דבר שהכעיס במיוחד את הרוכשים הפוטנציאליים. שניים מהם, צחי נקש וניסים ביליה, עלו היום לשידור ב"חמש באוויר" ושפכו אור לגבי כוונותיהם כלפי הקבוצה.

"לפני שבוע, יואב אמר שהוא מוכן לתת את הפועל חיפה תמורת מיליון דולר", סיפר נקש על השתלשלות האירועים. "החלטנו להרים את הכפפה ישר ולתת לו את הכסף. לפני שנה הוא גם לא אהב שעשינו הכל בחשאי? וגם לפני שנה וחצי? יואב אמר שהוא לא מעוניין לנהל את הכל בתקשורת, אתמול קיבלתי טלפון ממקורב שלו לארגן פגישה, נפגשנו עם הבן אדם בבית בכרמל לפני המשחק.

"פתאום יואב אמר שהוא מוכן שיתנו לו מיליון דולר בלי החובות. אמרנו קח עוד 200 אלף דולר לחובות. התקדמנו עוד שלב ואז הוא אמר שהוא רוצה את הכסף ישר. זה התפוצץ מזה שאני גומר את המשחק ורואה אותו אומר שהוא נשאר בהפועל חיפה. אנשים שבעי יואב".

"יואב יעשה כל דבר כדי שזה לא יגיע למכירה.  זה לא הגיוני. הוא כל הזמן אומר שאף אחד רוצה את הפועל חיפה, ואף אחד לא מוכן לקחת אותה. אומר שהוא המשקיע המסכן ואף אחד לא רוצה לקנות. ברגע שבאים אנשים ואומרים שיש מי שמוכן לתת כסף להפועל, הוא לא נותן".

ביליה הוסיף: "היו לפחות שלושה משאים ומתנים שכמעט ונסגרו, אבל זה לא יצא לפועל. בתקציב של לפחות 20 מיליון ש"ח,  4 מיליון ש"ח זה מהון עצמי לשנה, לא כולל ערבויות לבקרה התקציבית. איפה הבעיה? תודה ליואב כץ על כל השנים וההשקעה, ואני לא ציני. תודה על כל מה שעשה. אנחנו חמישה, יש שלושה שסגורים איתנו ולא נחשפים. אנחנו יודעים להביא ספונסרים שכבר סגורים איתנו כבר. אנחנו מדברים על מספרים של חסויות שהפועל חיפה לא ידעה מעולם".

נקש הוסיף בנוגע לתקציב: "אני מוכן לפתוח את הדו"חות לכולם שיראו, ומה שכץ נותן בשנה, אנחנו ניתן מיליון ש"ח יותר. הוא אומר שהוא משקיע 3 מיליון? אנחנו נשים עוד מיליון. הרי עם כץ הקבוצה לא הייתה 16 שנים רק בליגת העל. שש פעמים היא סיימה בתחתית ובארבע מהן היא ניצחה במחזור האחרון. פעם אחת היא לקחה גביע ובגביע הזה היה המון שקט, הרבה בזכות דורון אוסידון".

"אם יואב רוצה למכור אנחנו מעוניינים לרכוש", פירט ביליה לגבי התוכניות של הרוכשים. "המודל שלנו הוא מכבי נתניה, ההשוואה היא לא לקבוצות הגדולות. המודל שלנו הוא אייל סגל. אנחנו רוצים פיתוח מחלוקות נוער. לא ייתכן שיש פחות מ-200 ילדים בהפועל חיפה, אני רוצה לפחות 1,000. אני רוצה תאורה כדי שיוכלו להתאמן גם בערב ושלושה מגרשים במקום אחד.

"אם יואב רוצה להישאר אני מצדיע. אין לי כלום נגדו, אני בעד הפועל חיפה. הקללות נגדו? אוי לבושה על אותה אלימות מילולית. ראיתי את זה עם רובי שפירא ולא מוכן לראות את זה עם יואב או בעתיד".

"לא דיברתי על קנייה במשך שנה", סיכם נקש. "יואב הצהיר בכל מקום שהוא רוצה למכור. הוא מצהיר בכל מקום שאין מי שיחזיק את הפועל חיפה ואני אומר שיש. כבעלים, אני אקח את הפועל חיפה למקום הרבה יותר טוב. פלייאוף עליון ומעלה. כשהוא היה בפלייאוף העליון זה היה בתמיכה שלנו. אנחנו לא נתחייב על משהו שאנחנו לא יכולים לקיים. אני אעשה את הדברים יותר טוב מיואב ואשים יותר כסף מיואב. יש בן אדם מאוד עשיר, שלא אנקוב בשמו, שהיה במו"מ רציני ביותר, הגיע איתו להסכמים והתייאש. יכול להיות שהוא יצטרף אלינו ויכול להיות שהוא ייקח את הכל. יש לו כסף לא פחות מיואב".