אספה לחבריו: חושש שלא אחזור לשחק כדורגל

השחקן מחכה לערעור, אבל מבין שתקופת מאסר היא בלתי נמנעת

גיל לוין
גיל לוין  31.01.20 - 11:28
תחילת כתבה

יממה אחרי שנגזרו עליו ארבע שנות מאסר וחצי בפועל, בעקבות תאונת הפגע וברח שבה נהרג ארי נשר ז"ל, ויצחק אספה מנסה להתמודד. שחקן מועדון ספורט אשדוד מבין שתקופה כזו או אחרת מאחורי סורג ובריח היא בלתי נמנעת, אבל מקווה שבית המשפט ימתיק את העונש.

אספה, שיגיש ערעור לבית המשפט העליון, דיון שייערך במהלך החודש הקרוב, לא יגיע לאימוני מ.ס אשדוד עד להודעה חדשה. למעשה, השחקן הביע בפני חבריו כי הוא חושש שלא יחזור לשחק כדורגל לעולם. מלבד הערעור על העונש, נשקלת האופציה להגשת ערעור על הכרעת הדין, אשר לפיה הורשע בעבירות של הפקרה ושיבוש הליכי משפט, כשמנגד זוכה משכרות ונהיגה במהירות מופרזת.

באופן טבעי, האירוע המצער משפיע לא רק על השחקן עצמו, אלא גם על המועדון. לפני המשחק בשבת מול מכבי נתניה, נשאל רן בן שמעון על התהליך שעוברת הקבוצה סביב הנושא ואמר: "בחיים של מועדון יש הרבה מאוד מורכבויות, אנחנו צריכים להתמודד עם כל המורכבויות האלו ואין ספק שזה נושא מאוד, מאוד מורכב. אנחנו מנסים להתרכז בכדורגל, זה הדבר הכי חשוב. אנחנו ספורטאים בנשמה שלנו, זו המהות שלנו. נעשה את הכי טוב שלנו".

אגב, אם לא יתקבל הערעור, יצחק אספה יצטרך להתייצב לריצוי עונשו בבית הכלא ניצן בחודש הבא, ב-25 בפברואר, עד השעה 9:00 בבוקר. בנוסף, נגזרו על שחקן אשדוד שנה נוספת של מאסר על תנאי, לצד שישה חודשים נוספים על תנאי בגין שיבוש הליכי משפט.