הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גאונים, אבל לא בבית ספרנו: על שועה ועטר

המוליכות לא מוצאות מקום לפנטזיסטים וזה הזמן להיפרד. דעה

סהר דיין  01.02.20 - 09:22

שני שחקנים הכלואים בכלוב מזהב. אלירן עטר וירדן שועה, מהמוכשרים ביותר בכדורגלני ישראל, לא רואים דשא. מכבי תל אביב ומכבי חיפה רצות ומנצחות ולא נראה שהן בדרך לעצור. אין פה אשמים אלא רק מפסידים. החתונות נראו מבטיחות, אבל הצדדים חייבים להתגרש.

שועה סובל בדיוק מאותה בעיה של עטר. שני כוכבי רוק, שלא מקבלים צ'אנס לכבוש את הבמה. ההבדל ביניהם מסתכם בפרמטר אחד - הגיל. אלירן כבר דפק קילומטראז' בכדורגל ובגיל 32 כנראה למד להכיל את הכל. אחרי שנעלו לו את הלוקר עוד כשלבש ירוק, הוא מקבל גם את הצד הפחות נעים של איביץ' ושומר על פה סגור, או שם את היד עליו.

חמש שנים וחצי נמצא עטר במכבי ת"א. 88 שערים, 13 בישולים ושתי אליפויות ב-191 הופעות. הנער שעבר משכונת התקווה לקריית שלום בקיץ 2010, זכה פעמיים במלכות השערים בצהוב וכנראה עומד לסיים את הרומן היחיד שהצליח לו בעשור האחרון, בפרידה כואבת. היו לו הרבה רגעי קסם בצהוב. מספרות, צ'יפים, עקבים, גולים לחיבורים. אז בשנה שעברה זה עוד איכשהו הסתדר עם הבוס הקשוח על הקווים, אבל העונה איביץ' מחק אותו וסיום חלון ההעברות כבר פה בפינה. לא הגיע הזמן לשחרר?

מקיץ 2010 לחורף 2019. שוב אחד הכשרונות הגדולים של הכדורגל, שגדל בכתום, עשה מעבר ענק לקבוצה גדולה. 1.4 מיליון יורו על 60% מהכרטיס של שועה - זה התעריף ששילם יענקל'ה לבני יהודה. תעריף לילה, בשבת, המונית הכתומה עשתה קופה. ומה מכבי חיפה קיבלה? "שועה נזרק מהאימון", "שועה יצא מקבוצת הווצאפ", "שועה התעמת עם עוזר המאמן", "שועה התפרע בחדר ההלבשה". מישהו צריך עוד רמז שנגמר הסרט של החלוץ בכרמל? החתונה הזו נראתה נוצצת בהתחלה, מהלך שח-מט של שחר, שקטף את הפרח מתחת לאף של כולן. אבל לפעמים צריך לדעת לוותר.

מכבי חיפה הנוכחית היא הטובה ביותר מאז האליפות של 2011. מרקו בלבול הצליח להחיות את האימפריה המרוסקת. וזו בדיוק נקודת השבר של שועה. המאמן המצליח לא צפוי ללכת לשום מקום בקרוב והוא לא ממש סופר אותו. שלוש פעמים בלבד שועה פתח בהרכב העונה. הביאו אותו לקרוע רשתות ולא למחוא כפיים ולחייך מהספסל. לתפיסתו הוא לא מוחמד עוואד ולא אעיד חבשי. הילד בן ה-20 לא מוכן להיות נער המים בהצגה. הוא רוצה (ויכול) להיות השחקן הראשי, האיש שבשבילו קונים כרטיס, וזה בדיוק מי ששחר חשב וחלם שהוא יהיה.

מכבי חיפה לא מצליחה להתמודד עם הסיטואציה, זו עובדה. שועה ובלבול זה מתכון שלא הולך ביחד. השף קנה אחלה מוצרים, אבל הארוחה יצאה מקולקלת וכל ביס נוסף עושה רצון להקיא. החבל נמתח קצת יותר מדי.

בליגה שלנו שחקנים עם קילר אינסטינקט, פנטזיונרים, זה מצרך נדיר. עטר ושועה הם שני אסים בשולחן פוקר, שפשוט נמצאים ביד הלא נכונה. החילוף לא בטוח יצליח, אבל הוא חייב להתבצע.