במנהלת ידונו במינוי שופטי VAR מחו"ל

הצעתה של הפועל רעננה על הפרק. תומר ייעדר מול מכבי

גיל לוין
גיל לוין  03.02.20 - 15:12
תחילת כתבה

בשורות טובות להפועל רעננה: לאחר המשחק בבלומפילד, צפויה מנהלת הליגה להתכנס ולדון בבקשתה של הקבוצה לקיום פיילוט בו שופטי המסך במשחקיה, יהיו שופטים מחו"ל. עם זאת, נכון לרגע זה, ספק אם ההחלטה תתקבל, וגם אם המנהלת אכן תמליץ על המהלך, בסופו של דבר ההכרעה תישאר בידיים של איגוד השופטים.

"מכובדי את הנעשה אי אפשר לצערנו להשיב, הפועל רעננה איבדה בזמן הנוכחי כל אמון בשופטים ובאיגוד השופטים", נכתב במכתב ששוגר ליו"ר המנהלת, ארז כלפון, "לכן אנו מבקשים ממך שהחל מהמשחק הביתי הבא של הפועל רעננה, ישפטו שופטים ממדינות אחרות (כפי שנהוג במספר ליגות באירופה) והפועל רעננה תשמש כפיילוט עבור כלל הקבוצות.

"במידה ופיילוט זה יוכיח יעילות, הנושא יוטמע על כלל הליגה. לדעתנו, רק כך נוכל להקטין עד למינימום את הפגיעה בקבוצת הפועל רעננה, פגיעה שיש לה השלכות כבדות משקל על כל ענף הכדורגל". עוד נאמר במכתב - "אם דרישותינו לשופטים מחו"ל לא ייענו, מבחינתנו - כלו כל הקיצין ואשר אלון, בעלי הקבוצה, ישקול את המשך דרכו בכדורגל הישראלי".

במקביל, רגע לפני המשחק מול מכבי ת"א הערב (שני) בבלומפילד, התברר כי הקבוצה של ניסו אביטן תאלץ להסתדר הערב ללא יואב תומר, מי שהפך לשחקן הכי חם שלה בתקופה האחרונה וכבש ארבעה משחקים ברציפות (כולל משחק הגביע נגד אדומים אשדוד).

השחקן בן ה-22 שסבל מבקע בעונה החולפת ועבר ניתוח במהלך הקיץ האחרון, חש כאבים באזור זה והצטווה לנוח, כשההערכה היא שהשחקן ישוב לעמוד לשירותו של אביטן כבר בשבת הקרובה, במשחק נגד מכבי נתניה.

אם לא די בכך, גם הרכש החדש, החלוץ האיטלקי – גרמני אליה סוריאנו, שרשם דקות בכורה כמחליף ב-1:1 מול עיוני ק"ש במחזור האחרון, ייעדר כשהוא סובל מכאבים בברך. בתוך כך מי שעתידים להוביל את ההתקפה של רעננה הם כארם ארשיד, יוג'ין אנסה וקייס גאנם, כשהאחרון ינסה להרשים את איביץ' רגע לפני תום חלון ההעברות.

ההרכב המשוער: אסף צור; עמית כהן, עדי נמני, אביחי ידין, עידו לוי, ירדן כהן; בן בנימין, שניר שוקר; כארם ארשיד, קייס גאנם ויוג'ין אנסה.