צ'יזיק: "בתקופתי, ירדן שועה היה נשלח ליציע"

ההשוואה של החלוץ לערן לוי ("גם הוא היה כישרון גדול"); המעורבות של יעקב שחר ("הוא לא יפסוק נגד המאמן שלו, הוא מניח עובדות"); ושני הסנט על עזיבת אייל סגל ("גם שחר שקל לעזוב בזמנו, אבל נשאר"). צפו במנכ"ל חיפה בעבר מתראין ל"חמש באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.02.20 - 15:18
תחילת כתבה

ירדן שועה ממשיך להיות הנושא החם במכבי חיפה, ולא מהסיבות שקיוו להן בכרמל. מנכ"ל המועדון הירוק לשעבר, איתמר צ'יזיק, עלה לשידור בתכנית הרדיו "חמש באוויר" והתייחס למצבו של החלוץ הסורר, שעשוי לשוב לשחק הערב נגד הפועל תל אביב.

"אני לא מכיר את השחקן באופן אישי", פתח צ'יזיק. "אבל מה שקורה לחלוטין לא תקין. כל השחקנים שגדלו בחיפה בתקופתי קיבלו את הקוד של המועדון ונהגו לפיו. היה אחד שלא קיבל, אחד המוכשרים שגדלו בישראל – ערן לוי, ובגלל זה הוא לא המשיך וחבל, כי הוא באמת היה כישרון ענק. שועה צריך להבין שיש קוד התנהגותי כשחקן, ואם הוא יבין את זה, הדרך למעלה פתוחה כי פוטנציאל יש לו והרבה".

"אבל אם כל שבועיים הוא יתעורר לא טוב בבוקר, זה לא יעזור לו במכבי חיפה ולא בשום מקום אחר", המשיך צ'יזיק והתייחס גם לצד החיפאי. "אני חושב שההתנהגות של חיפה נכונה, הם לא סגרו את השער ומנסים לא לוותר עליו. לא יכולים לתת לו לשחק כשהוא מתנהג ככה, אבל אני מקווה שהיום הוא כבר יקבל דקות וייצאו לדרך חדשה".

צ'יזיק סיפר גם מה היה קורה לאחד כמו שועה בתקופתו: "הייתי מאוד ברוטאלי אם זה היה קורה בתקופתי. לא רק וועדת משמעת, הוא גם היה יושב ביציע עד שהיה מבין שיש מסגרת שצריך להתנהל לפי הקוד שלה. אם הם מצאו עכשיו את עמק השווה והגיעו להבנה אז יש תקווה, אבל אם הוא חושב שהוא יתנהג איך שהוא רוצה - זה לא יילך".

"יענקלה לעולם לא יפסוק נגד המאמן, אין דבר כזה", המשיך מנכ"ל המועדון בעבר. "הוא כנראה אמר למרקו לפתור את הבעיה ואני בטוח שהוא לא הניח לו את זה בתור עובדה. מרקו גם צריך להבין שהמועדון שילם על שועה הרבה כסף ואי אפשר ככה לשלוח אותו, ואני חושב שהוא מבין את העניין".

"כנראה שלשועה יש פתיל קצר, אפשר לטפל בזה ולקבל תוצאות, אבל לא תמיד זה הולך. כמו שהיה בתקופתי עם רוני וערן לוי. חבל עליו כי הוא איבד קריירה מדהימה ואני מקווה ששועה ילמד את הלקח. יש לו ראיית משחק מאוד חכמה, הוא כישרוני מאוד ברגל. הוא צריך יותר להתקשח, אבל הוא בהחלט שחקן עם פוטנציאל גדול מאוד. לדעתי הוא צריך לשחק מתחת לחלוץ ולתרום לחיפה משם". 

"למכבי חיפה יש אבא שהוא מומחה לא קטן בתחום. אין תחליפים ליענקל'ה במכבי חיפה", סיכם צ'יזיק את נושא שועה ופירגן לשותף לדרך לשעבר. "הם צריכים לחשוב כל שנה על אליפות, גם השנה. צריך להשקיע את כל מה שיש, אין לאף קבוצה בארץ קהל אדיר כמו שיש לחיפה. הוא יכול לדחוף אותם למקומות מאוד גבוהים".

לסיכום, צ'יזיק דיבר על נושא עזיבתו של אייל סגל: "לא הופתעתי מההחלטה של אייל סגל לעזוב. כל פעילותו לכדורגל היא כנה, נפגשתי איתו מס' פעמים והכוונות שלו טהורות - ואם הקהל הנתנייתי לא מכיר בזה, זאת בעיה. הוא לא בא לכדורגל כדי להתפרסם כמו גאידמק, הוא בא לתרום מאהבה ובמקום לעודד אותו ממרמרים לו את החיים, אז בטח שאני מבין אותו".

"הקהל של מכבי חיפה התבגר. לפני 15 שנים היו שלטים והפגנות נגד יעקב שחר, ואני לא מדבר על קומץ של 30 איש כמו עכשיו. אני יכול להגיד שהוא מאוד נפגע בזמנו ואפילו שקל לעזוב את חיפה, אבל הרוב הדומם הם אלה שנתנו לו את הכוח להמשיך. אסור לתת לגיטמציה לכל הפרחחים שמנסים להרוס את הכדורגל. לא בנתניה, לא בהפועל ת"א ולא בשום מקום".