ממן או דסה: הדילמה של בית"ר לפני סגירת החלון

רוני לוי לוחץ לצירוף קשר, שני שמות הגיעו ליישורת האחרונה: בניון מעריך את קשר ב"ש, בעוד כוכב רעננה נחשב השקעה עתידית. מו"מ כבר מתנהל, אבל מי ימלא את חלל קינדה?

תומר לוי
תומר לוי  04.02.20 - 17:25
תחילת כתבה

רק יומיים נותרו עד לסגירת חלון ההעברות של ליגת העל, ועושה רושם שקבוצות הצמרת בליגת העל הרימו הילוך במירוץ אחר צירוף שחקני רכש, אבל יש קבוצה אחת שמסקרנת יותר מכולן - בית"ר ירושלים. אחרי שהגיעה לסיכום עם אלירן עטר, נראה כי בבירה רק צוברים תיאבון וכעת קיימת התלבטות חדשה: חנן ממן או אור דסה?

תחילה, נסביר כי המחשבה לצרף אחד מהשנים מגיעה, כמובן, בעקבות החלל שנוצר בעמדה שמאחורי החלוץ. לאחר הפציעה של מיכאל אוחנה בתחילת העונה, בבית"ר הבינו עד כמה החיסרון משמעותי - אך למזלם היה את גדי קינדה שייכנס לנעליו. כעת, לאחר שקינדה עזב ל-MLS, העמדה החשובה שוב נותרה יתומה ובבית"ר מחפשים פתרון קסם מהיר.

תחילה רוני לוי תמך בצירוף שחקן זר על העמדה, זאת בשל השוק הדליל, אך כעת כשנפתחו האופציות הישראליות, בבירה צריכים לקבל החלטות. עם השניים כבר מתנהל מו"מ מקביל, אך הדעות במועודון עדיין חלוקות. יוסי בניון, האיש שאמון על בניית הסגל, מעוניין בממן, בעוד דסה דווקא מתאים יותר לאסטרטגיה החדשה של בית"ר - בעיקר מבחינת הגיל.

אבל לא הכל ורוד: במקרה של קשר רעננה, הבעיה היא שבית"ר תצטרך לשלם דמי העברה להפועל רעננה - כך שלא בטוח שהצדדים יגיעו להסכם. מה גם שהקבוצה מהשרון נמצאת עמוק במאבקי הירידה ודסה נחשב לאחד הכלים המשמעותיים שיש לה. במקרה של ממן, שרק הערב ביקש להשתחרר מהפועל ב"ש, השכר הגבוה שאורכו לעוד שנתיים וחצי עלול להקשות על המהלך. על מועמדותו של דסה לבית"ר, פורסם לראשונה בערות הספורט.

ביום חמישי החלון ננעל ומשה חוגג ינסה לבצע מהלך בזק, שירגיע את רוני לוי, שנואש לחיזוק. האם אחד מהשניים ינחת בטדי? בקרוב התמונה תתבהר. בינתיים, הצביעו בסקר >>