סמסון: "מודה לאלוהים שהגעתי לבני יהודה"

כובש שער הניצחון אחרי ה-0:1 על אשדוד: "מרגיש פה נוח"

גיל לוין
גיל לוין  09.02.20 - 21:34
תחילת כתבה

בני יהודה קרובה לפלייאוף העליון. זו הכותרת הראשית מהמשחק הערב (ראשון), בו גברו הכתומים 0:1 על מ.ס אשדוד באיצטדיון הי"א. מילאלי "סמסון" מאיימבלה כבש את שער הניצחון, שהחזיר את הקבוצה של אלישע לוי למסלול, אחרי ההפסד להפועל חדרה בשבוע שעבר. אלישע לוי השיג ניצחון שלישי בשישה משחקים מאז הגעתו לקבוצה, והרחיק אותה עד כדי 14 נקודות מהקו האדום.

"שיחקנו טוב במיוחד", החמיא המאמן אלישע לוי לשחקניו בסיום. "החזקנו את אשדוד, שהיא קבוצה מצוינת בהתקפה, על מעט מצבים והיא כמעט ולא הגיעה להזדמנויות. תיקנו את ההפסד המאכזב מאוד בשבוע שעבר, ועכשיו? הפנים קדימה". באשר לסיכויים להגעת הפלייאוף העליון, הודה: "יש דברים שלא תלויים בנו, אבל זה לא נגמר עד שזה לא נגמר, ואנחנו צריכים לנסות עד הרגע האחרון".

באשר לרכש, וכובש השער, מאיימבלה אמר לוי: "הוא שחקן צעיר שמתאים לבני יהודה. 'סמסון' הוכיח שהוא טוב, ויש לו לאן להשתפר. מה שחשוב הוא שיש לנו עם מי ללכת, ובאמת נקווה שלא יהיו לנו יותר מדי פצועים בהמשך הדרך".

מאיימבלה עצמו נשמע מאושר, ואף רוחני, בסיום המשחק בו כבש את שער הבכורה שלו בישראל. "אני מודה לאלוהים שאני פה", אמר "סמסון" מאיימבלה בסיום, "ושאני חלק מהקבוצה הנהדרת הזו. ביחד אתה תמיד חזק יותר, ומיום ליום אני מרגיש הרבה יותר נוח". בהמשך, הוא נשאל גם על הפערים בין הליגה הישראלית לבין פורטוגל ממנה הגיע: "ליגה ראשונה היא תמיד ראשונה", הוא הודה, "המשחק פה מהיר ואיכותי, ובסה"כ אני נהנה".

מהצד השני, מאמן מ.ס. אשדוד רן בן שמעון נשאל, כתמיד, האם התוצאה משקפת: "מה זה משנה?", הוא השיב בפשטות, "כשאתה מפסיד, מה זה משנה? נצטרך להגיע ליותר מצבים, כי יש לנו אחוזים נמוכים בהבקעה, וכמו כן נצטרך גם לקבל החלטות טובות יותר בחלק הקדמי. נמשיך לשחק התקפי, רק נהיה חייבים לשחק חכם יותר".

"אני עדיין מאמין בקבוצה", אמר בן שמעון בסיום. "היא יוצאת מן הכלל טובה, וצריך למצוא איזון". באשר לחיזוק שהגיע, בדמותו של ג'ימי מארין שיחסית אכזב, הגן בן שמעון על הקוסטה ריקני: "הוא בא רק לפני שלושה ימים. ג'ימי לא שיחק טוב, אבל אני מאמין בו כשחקן צעיר ומוכשר".

שלומי אזולאי, השחקן המשמעותי של אשדוד, הודה בסיום: "רצינו והאמנו לפני המשחק שאפשר לעשות את זה. התחלנו את המשחק טוב מאוד עד הגול, אבל לא היינו מרוכזים מספיק. צריך להמשיך הלאה, למשחק חשוב מאוד נגד הפועל כפר סבא". האם אשדוד נשברת מנטלית מהר מדי? "אני לא מסכים. חזרנו השנה פעמים רבות מפיגור, אבל הפעם לא. זה פספוס שלנו, ונצטרך להשתפר בפעם הבאה".