אביטן לשחקניו: "לא עוזב, אלו רעשי רקע"

מדיניות ינואר והצעירים במוקד השיחה בין מאמן רעננה לאלון

גיל לוין
גיל לוין  11.02.20 - 19:16
תחילת כתבההפועל רעננה עוברת ימים סוערים במיוחד, הן רגשית והן מקצועית. לאחר שניסו אביטן הציע את התפטרותו ביום ראשון האחרון בשיחה עם אשר אלון, היום (שלישי) התכנסה הקבוצה לראשונה מאז אותו יום מטלטל והמאמן ביקש לשוחח עם שחקניו כדי להרגיע את הרוחות.

"אני לא עוזב את המועדון, אלו רק רעשי רקע", אמר המאמן לשחקניו המתוחים, "תתעלמו ותתרכזו אך ורק במטרה שלנו". כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, ניסו אביטן ביקש לעזוב את הקבוצה באותה פגישה סוערת עם בעלי המועדון בתחילת השבוע, שם עלו הנושאים הכואבים לו בתקופה האחרונה.

בראש ובראשונה דיברו השניים על חלון ההעברות המתסכל. לצד נפילתן של עסקאות ברגע האחרון ופציעתו החמורה (קרע ברצועה הצולבת) של שחקן הרכש החדש - אליה סוריאנו, החליט אשר אלון למכור את קייס גאנם בתקופה הקשה ביותר שידע המועדון בעשור האחרון. "אם אשר היה יכול הוא גם היה מוכר את אור דסה ואת ירדן כהן" אמרו בשרון.

כמו כן עלו גם נושאים מקצועיים, כמו שיתופו של דויד מתיאוס בקבוצה וכן, ההחלטה לקדם שחקנים צעירים במועדון בתקופה כל כך קשה. דוגמא לכך הוא אסף צור. השוער אמנם נחשב כהבטחה, אבל מתוך 23 מחזורים, הצליח לשמור על שער נקי רק בשלושה משחקים. לאחר שנרגעו הרוחות, הודיע אביטן לאלון כי הוא מתכוון להישאר בקבוצה ולנסות להציל אותה מירידת ליגה.

גם שחקני רעננה התייחסו לכל מה שקורה במועדון, ונראה שבחדר ההלבשה שחררו אנחת רווחה: "מבינים אותו (אביטן), המצב לא פשוט וקשה להציל את המועדון כששמים מקלות בגלגלים", הסביר אחד השחקנים הוותיקים. עוד הוסיף: "כולם אוהבים אותו מאוד וזה מזל שהוא לא עזב, רק זה היה חסר לנו במצבנו".

תוך הנסיונות להנמיך את הלהבות, בינתיים רעננה החלה את הכנותיה לקרב התחתית המותח נגד סקציה נס ציונה. ביום ראשון הקרוב ייפגשו השתיים להתמודדות אותה הגדירו במועדון כגמר גביע. לקראת המשחק החשוב בשבוע הבא, הקבוצה ערכה היום משחק אימון נגד קבוצת הנוער. במהלך המשחק, אשר נגמר בתוצאה 0:1 לבוגרים, בחן ניסו אביטן שחקנים שלא זכו להרבה דקות לאחרונה, כשהוא שוקל לבצע לא מעט שינויים בהרכב.